loading

11 із половиною мільйонів потрібно, аби капітально відремонтувати будинок на Гагаріна, 77. Аби не збирати сотні тисяч гривень із кожного помешкання, співвласники вирішили взяти участь у програмі «Енергодім». І кілька тижнів тому їхню заявку погодив Фонд Енергоефективності.

Попередній
Далі

За понад 30 років існування 14-поверхівка на Гагаріна, 77 змінилася далеко не в кращий бік. Через дірявий дах вода тут затікає в помешкання при найменших опадах. А проблеми з водопостачанням та зношеними каналізаційними мережами постійно докучають співвласникам будинку. Нині багатоквартирка потребує лише капітального ремонту.

Аби привести до ладу 14 поверхів у будинку, пояснює енергоаудитор Роман Прапро, потрібно майже 11.5 мільйонів гривень. І на ці кошти в ОСББ планують виконати 14 заходів з енергомодернізації будівлі. Серед них: монтаж індивідуального теплового пункту, гідравлічне балансування, теплоізоляція трубопроводів системи опалення й гарячого водопостачання, утеплення фасаду, техповерху та даху, заміна вхідних дверей, тамбурів і вікон, установлення автоматичних регуляторів температури на приладах системи опалення, утеплення та скління балконів і лоджій, осучаснення системи освітлення та модернізація системи вентиляції тощо.

– Будинок зараз споживає майже у вісім разів більше тепла, аніж планується після модернізації, а на гарячому водопостачанні втрачає мало не удвічі більше енергії. Уже після проведення заходів економія загальнорічного споживання енергії багатоквартиркою сягне близько 55%. Тобто й для мешканців витрати на комунальні послуги зменшаться в рази, – додає Роман Прапро.

Гагаріна, 77 став шостим будинком під обслуговуванням «Нової якості», який отримав  погодження заявки від Фонду Енергоефективності. Програма «Енергодім» компенсує мешканцям значний відсоток вартості робіт для енергомодернізації багатоквартирки.

Уже понад 500 будинків «Нової якості» пройшли енергоаудит. Шукайте енергосертифікат свого – за посиланням: https://nova-yakist.ua/energetychni-sertyfikaty-budynkiv/.

П’ять багатоповерхівок у Черкасах уже стали учасниками програми, яка компенсує їм від 50 до 70% вартості робіт. Решту – мешканцям не доведеться збирати додатково. У будинках, які перебувають під управлінням «Нової якості», їх покривають за рахунок квартплати.

Хочете енергомодернізувати свою багатоквартирку – звертайтеся: 56-01-01 або 59-01-01. Для запуску процесу треба сформувати ініціативну групу (від трьох співвласників), провести установчі збори, зареєструвати ОСББ. Юридичний та організаційний супровід гарантуємо.

ЧИТАЙТЕ: Перевтілити житло за рахунок держави. Черговий будинок «Нової якості» – учасник «Енергодому»