loading

Ворог може лишити наші будинки без електрики, опалення, мобільного зв’язку, водопостачання та навіть блакитного палива вже цієї зими. Черкаси лише ненадовго залишалися без «благ цивілізації», і цього було достатньо, аби відчути всю нашу «безпорадність». А що робити, якщо йтиметься про тижні чи місяці, а надворі мороз?

Обговоримо найскладніше – організацію процесу:

1. ПРОВЕДІТЬ ЗБОРИ

Розпочніть активність із чату свого будинку в месенджері. Влаштуйте опитування, аби з’ясувати, хто з сусідів не має альтернативного місця проживання. А завершіть обговоренням на зустрічі. Радимо затвердити детальний план дій. З’ясуйте, що потрібно купити для організації побуту в таких умовах, які запаси зробити, як облаштувати приміщення тощо. Це допоможе діяти злагоджено, знизити градус напруги та мінімізувати незручності.

2. ПРИЗНАЧТЕ ВІДПОВІДАЛЬНИХ

Візьміть на себе один із напрямів роботи чи реалізацію пунктів вашого плану. Хтось – компетентний підібрати потрібний генератор чи газовий балон, інші – готові взятися за формування запасів води та продуктів, а решта – за облаштування приміщень. Скооперуйтеся в групи та розпишіть обов’язки, пропишіть алгоритми дій, визначте дедлайни та дату наступних зборів.

3. ЗРОБІТЬ ЗАПАСИ

Під час обговорення чітко випишіть потреби за напрямами: техніка та обладнання, засоби зв’язку, паливо, продукти, вода, лікарські засоби, будматеріали тощо. Прорахуйте необхідні запаси хоча б на місяць для тієї кількості людей, які залишаться в будинку. Складіть списки, зберіть кошти та замовте все якомога швидше. Не забудьте подбати про тих сусідів, які не в змозі самостійно себе забезпечити.

4. ОБЛАШТУЙТЕ ПРИМІЩЕННЯ ТА ТЕРИТОРІЮ

Якщо зникне електрика, вода чи тепло, у вас автоматично виникне низка питань: де зарядити телефон, де приготувати поїсти, де та як зігрітися тощо. Тому вже зараз варто привести до ладу підвал чи інші МЗК. Для початку приберіть із потенційно придатних приміщень увесь непотріб. Наступний крок – продумайте зонування території. Для зручності радимо намалювати «мінікарту приміщень» для мешканців.

ВАЖЛИВО: управлінська компанія готова допомогти мешканцям організаційно на будь-якому з етапів підготовки. Та насамперед – перші кроки залишаються саме за мешканцями.

Про альтернативні рішення на випадок відсутності зв’язку, світла, опалення, води чи газу невдовзі повідомимо в наступних матеріалах.