loading

Кожен другий будинок у місті має одну й ту ж проблему: незаконні балкони, в які мешканці самовільно замуровують газові мережі. Фахівці кажуть: це не просто порушення техніки безпеки та правил газопостачання. Це й псування комунікацій, загроза витоку газу та відсутність доступу для оперативного усунення аварій фахівцями. 

Як правильно робити добудову балкону, аби уникнути трагічних наслідків,  розповідає технічний директор ТОВ «Газ-Сервіс» Григорій Беспалов. 

Спершу – наведемо приклад будинку на Іллєнка, 12/2. У цій багатоквартирці газові мережі проходять в обхід балконів завдяки спеціальним поручням.

Попередній
Далі

А ось будинок на Іллєнка, 37, де якраз усе навпаки. У цій багатоповерхівці газопровід «захований» за шістьома приватними балконами.

Попередній
Далі

Через один із балконів узагалі проходить підземний газовий стояк, який постачає «блакитне паливо» на сусідню багатоквартирку. Тобто коли аварія стається тут, то без газу автоматично лишається й сусідня.

– Замуровування труб у балкони багатоквартирок ми бачимо чи не в кожному другому будинку. І це не просто порушення на папері, а реальна загроза для мешканців. Коли частина газової мережі під час будівництва балкону опиняється в приватному житлі – комунікації швидше псуються та гниють. Бо різниця температури на балконі й ззовні сприяє утворенню конденсату, а в наслідку – труба прогниває, і стається витік газу. Та через відсутність доступу – ми просто не в змозі вчасно усунути такі ситуації, – пояснює Григорій Беспалов.

Фахівець додає, що нині «Черкасигаз» надав компанії припис: у визначений час усунути порушення по газових мережах у цій багатоквартирці. Однак мешканці досі не дають згоду на демонтаж балконів. 

У «Новій якості» звертаються до власників квартир: якщо ви плануєте добудову балкону поблизу газових мереж – такі дії потрібно узаконити. Що для цього необхідно?

  1. Внести зміни до проєктно-технічної документації.
  2. Звернутися до постачальника ГРМ, аби взяти необхідний дозвіл та погодження. 
  3. Надати копії цих документів у відділ звернень  «Нової якості» перед стартом монтажних робіт.

Пам’ятайте – ваша безпека насамперед у ваших руках. Детальніше проконсультуватися можна за телефонами: 50-05-58 та 50-05-54.