loading

«Це піар нинішніх обранців за ваші ж гроші”

Суд визнав незаконними популістичні рішення виконкому

Адвокат групи компаній “Нова якість” Максим Підгорний коментує рішення виконкому по розірванню договорів з управителем, вердикт Господарського суду щодо цього та наслідки для мешканців.

– Як тільки виконавчий комітет почав розривати договори між будинком і “Новою якістю” ми заявляли, що ці рішення суперечать закону. Чому? Бо виконком не є стороною договору, а тому не може розривати їх в односторонньому порядку. 

Показовим у цій справі стало рішення Господарського суду у справі щодо дострокового припинення договорів з будинками за адресами: Руставі, 9, Руставі, 15 та Руставі, 21. У мотивувальній частині йдеться:

“Відповідач (виконком – ред.) не є стороною договорів № 762, 765 та 767, не наділений ні законом, ні цими договорами правом встановлювати факти у договірних відносинах між позивачем і ОСББ “Руставі, 9”, “Руставі, 15” та “Руставі, 21”, тому його спірне рішення є незаконним втручанням у ці договірні відносини, яке порушує права позивача, як сторони цих договорів”.

Окрім того, суд акцентує, що “спори які виникають при розірванні договорів, вирішуються у судовому порядку, а не шляхом визнання фактів їх розірвання органами місцевого самоврядування”. Це означає, що жоден депутат, орган місцевого самоврядування не може брати на себе функції суду.

Дострокове припинення договору на надання послуги передбачає певну процедуру. Виконавчий комітет не має права робити це в односторонньому порядку. Усі аналогічні рішення будуть оскаржені нами у судовому порядку.

Мешканці мають пам’ятати, що вибори минуть, ще кілька місяців і нинішні депутати звільнять крісла у раді, зміниться і склад міськвиконкому. Однак суми судових зборів, які були витрачені на судову тяганину із компанією задля політичного піару, та сума завданих збитків, буде компенсована  не з премійованих кишень чиновників, а з вашого гаманця, як платників податків. Це ще один приклад ціни їхнього популізму напередодні виборів.