loading

Що таке негабарит? Чому за нього платять усі? Як часто прибирають майданчики? Ви щодень озвучуєте десятки подібних запитань як у колі рідних, так і на сторінках соціальних мереж. Тому сьогодні стартуємо з новою рубрикою «детально про негабарит». У ній ми щотижня відповідатимемо на актуальні питання від черкасців стосовно великогабаритних та ремонтних відходів.  

Перші відповіді на ваші запитання публікуємо нижче. 

«Жодного разу нічого не викинула у ваш сміттєвий бак. Чому я маю платити?»

За негабаритне сміття, як і за тверді побутові відходи, платить кожен, бо так передбачено Правилами визначення норм надання послуг з вивезення побутових відходів. У цьому документі поняття норма –  це «кількісний показник споживання послуг із вивезення побутових відходів, які утворюються на одну розрахункову одиницю». А розрахункова одиниця – це мешканець житлової забудови, місце в готелі, гуртожитку тощо. Тобто кожен із вас! 

Простою мовою: спочатку в місті порахували, скільки негабаритних відходів щомісяця виносять на смітник черкасці. Потім вартість його вивезення та захоронення поділили на всіх жителів. Так з’явилася платіжка на 13,2 грн, яку щомісяця отримує кожен із вас!

«У Лісовий багато машин приїжджають і скидають сміття. Я не впевнена, що це жителі нашого мікрорайону»

Кожен житель міста має однакове право на користування послугою. Мешканці можуть приносити негабарит до будь-якого контейнерного майданчика. Нині їх 240 біля черкаських багатоквартирок. Приватному сектору достатньо лишити сміття біля свого двору в день вивезення ТПВ. 

Що це означає? Баки для негабариту в місті не закріплені офіційно за якоюсь багатоквартиркою чи приватним будинком. Вони розташовані так для зручності та доступності кожного. Тому ви можете обрати будь-який із контейнерів без прив’язки до мікрорайону. Від цього ціна за послугу не зміниться. Єдине – дотримуйтеся графіку: лишайте негабарит на майданчику в переддень його вивезення. Ознайомитися з графіком можна ТУТ.

«Щоб такого не було – частіше треба його вивозити… Усі кажуть: а ми не кидаємо великогабаритне сміття… і несуть розбиті раковини, шини від колес, старі вікна…»

Ми вже частіше це робимо. Із кожного контейнера сміття забирають мінімум двічі на тиждень, а не один, як передбачено договором. Це стало можливим після того, як ми встановили металеві баки на всіх майданчиках біля багатоквартирок. Це оптимізувало процес прибирання та дозволило нам проходити маршрути удвічі частіше. Відходи від приватного сектору забираємо раз на тиждень – у день вивозу ТПВ – для зручності самих мешканців.

«А що таке ремонтні відходи?»

Питання, на яке ми відповідаємо вже майже два роки. Це відходи, розміри яких перевищують 50 x 50 x 50 та не вміщуються в бак із ТПВ. Тобто залишки ремонтних матеріалів (цегла, бетон, глина тощо) і деревина неприроднього походження (меблі, дошки, двері тощо). Перші – слід складати в контейнер, деревину – поруч із ним.

НЕ є негабаритом: ТПВ, шини, кінескопи, гілля чи листя. Якщо вміст контейнеру для негабариту вам нагадує звичайний бак для ТПВ, то причина – у культурі поводження зі сміттям кожного з нас.

Не почули відповідь на своє запитання або виникли нові?! Залишайте їх у коментарях. Зробити це можна під цим постом: уже в наступних дописах спробуємо відповісти й на них.