loading

Які речі можна приносити на майданчики для негабариту? Чи належать до них одяг/шини/гілки тощо? У минулій рубриці «детально про негабарит» ми щотижня відповідали на питання черкасців стосовно великогабаритних відходів. Однак деякі з них постійно повторюються. Тому стартуємо для вас із відеовідповідями.

Сьогодні розпочнемо з найпростішого та водночас найпопулярнішого. На сторінці «Нової якості»  у фейсбуці черкасці часто запитують, що ж належить до негабаритних відходів, що дозволено приносити до контейнерів та як правильно складати таке сміття.

Тому відповідаємо: закон стверджує, що негабарит – це відходи, розміри яких перевищують 50 x 50 x 50 см та не вміщуються у звичайний контейнер для твердих побутових відходів. Очевидно, що одяг, іграшки та інші дрібні, не громіздкі речі дозволено викидати у звичайні баки.

До сірих чи помаранчевих металевих контейнерів слід приносити будівельно-ремонтні відходи: цеглу, бетон, глину, пісок, інші залишки ремонтних матеріалів (іншими словами, «сипучі»). Мешканці мають обов’язково збирати їх у герметично зав’язані пакети та класти в сам контейнер, аби сміття не розсипалося по всьому майданчику. Бо в іншому разі – ризик поранитися чи проколоти взуття є в кожного з нас.

Поруч із контейнером слід складувати деревину неприроднього походження та інші великогабаритні речі з оселі: меблі (диван, крісло і т.п.), дошки, двері, вікна, сантехніку тощо. Тобто мешканцям достатньо лише розсортувати відходи на два типи, і на майданчику буде порядок. Та нині в місті є проблема. Часто можна побачити в контейнерах зовсім інші речі, які не є негабаритом – ТПВ, шини, кінескопи, гілля чи листя. Кінескопи та шини належать до небезпечних відходів. Їх мешканці самостійно мають відправляти на утилізацію. За гілля та дерева відповідальна Черкаська служба чистоти.

Сподіваємося, що коротко відповіли на це запитання. Якщо ви хочете, аби відповідь пролунала і на ваше – надсилайте у фейсбук свої відеопитання.