loading

Майже 90 відсотків мешканців. Саме така кількість співвласників кімнат у гуртожитках зазвичай зголошується на реконструкцію електромереж та встановлення індивідуального лічильника. Усе – через низку переваг: сплачувати лише за фактично використану електрику, не потерпати через відключення та не нести відповідальність за чужі борги.

В управлінській компанії повідомляють: роботи зі встановлення індивідуальних лічильників уже завершили на трьох адресах у місті. Це – Амброса, 48, Нарбутівська, 279 та Гвардійська, 31/1. У планах – переобладнати мережі ще в кількох будинках: бул. Шевченка, 276 та пров. Авіаційний, 16/1.

Наразі ж така реконструкція триває й на Нижній Горовій, 11, зазначають у «Новій якості». Однак поки мешканці там користуються електрикою через картковий лічильник. Його встановили через значний борг, який накопичився в будинку. І тепер світло в оселях горить лише тоді, коли на картці є кошти.

– На жаль, ситуація з боргами перед електропостачальниками типова для більшості гуртожитків міста. Сума часто коливається від кількадесят до сотні тисяч гривень. І коли досягає піку – у будинку з’являється картковий лічильник. Але як показує досвід, це – лише тимчасове рішення. Потім заборгованість сягає значних сум, а мешканці, затягнувши процес, усе ж вирішують установити індивідуальний лічильник, – пояснює головний енергетик «Нової якості» Сергій Поліщук.

У компанії радять співвласникам починати процес реконструкції якомога раніше, аби потім не стати заручником багатотисячних боргів сусідів. Нагадуємо, що процедура оновлення мереж та встановлення лічильника передбачає кілька обов’язкових кроків:

  • погасити наявний борг перед Черкасиелектроенерго;
  • ухвалити спільне рішення про проведення робіт;
  • знайти профільну організацію, яка виконає проєкт реконструкції;
  • затвердити його та взятися до реалізації.

Усе це можливо виконати за 45 днів, якщо мешканці не гальмуватимуть процес на одному з етапів, додають у «Новій якості». Та закликають містян не відкладати й не чекати, поки заборгованість за електроенергію сягне значної суми.

Для детальної консультації з фахівцями управлінської компанії – телефонуйте до нашого кол-центру або пишіть у месенджер «Нової якості».