loading

«Ще з січня гріли воду в каструлях, щоб помити посуд та покупатися. Нарешті це скінчиться», – ділиться Ірина, мешканка будинку на Хіміків, 38. Тут майже рік узагалі не було гарячої води. Із ладу вийшов старий бойлер.

– Улітку було простіше: я була на дачі, їздила митися до сина. А взимку, коли на вулиці – мінус, і в квартирі вода холодна, то не дуже комфортно, – пригадує жінка. І додає: – Напевно, перше, що зроблю, це прийму ванну.

Старий бойлер у будинку протікав і був непридатним до ремонту, тому потребував заміни. Новий – вартує понад 250-300 тисяч. Це непідйомна сума для мешканців. Аби придбати його, люди скористалися програмою співфінансування з міського бюджету – 90% вартості. Проте це досить довгий бюрократичний процес. Рішення про спрямування коштів залежало від голосування депутатів і роботи підрядника.

– Новий двоступінчатий бойлер був установлений заздалегідь, однак технічно його не могли запустити без теплоносія. Як тільки вся система була зібрана, ми одразу дали гарячу воду на будинок. Уже за десять хвилин вона нагрілася на понад 50 градусів. Тож за годину, як тільки теплоносій проциркулює по трубах, із кранів потече вода оптимальної температури, – говорить начальник дільниці Сергій Олійник.

Ще один будинок за адресою Залізняка, 87 більше року залишається з такою ж проблемою. За словами головної інженерки «Нової якості» Катерини Папуші, там уже проводяться підготовчі роботи до запуску гарячої води. Нині в управлінській компанії очікують, коли теплопостачальник заповнить систему носієм. Тому найближчим часом люди будуть нарешті з гарячою водою.