loading

Кофтини й іграшки, ікони й рюкзаки, будівельне сміття та меблі – ці та інші речі  черкасці вперемішку залишають у контейнерах для негабариту. Такий підхід лише ускладнює процес вивезення негабаритних відходів. Адже на всіх майданчиках діє єдине правило: будівельне сміття – у контейнер, двері, рами, меблі – поруч, а ТПВ – у спеціальні баки для побутових відходів.

За словами відповідального за вивезення негабариту Олега Сіряка, компанія «Нова якість «Благоустрій» вивозить та утилізує два типи сміття: ремонтні будівельні відходи (цегла, бетон, земля, глина тощо) – це 70% усього негабариту та деревину неприроднього походження (старі меблі, двері, вікна, дошки тощо) – близько 30%.

– На жаль, зараз на контейнерних майданчиках «вінегрет»: окрім ремонтних відходів, ми бачимо все, що завгодно. Дуже важливо, аби люди приносили й правильно сортували сміття. Адже будівельні відходи ми відвозимо на міське сміттєзвалище, а із забороненими для захоронення речами автомобілі туди просто не впускають, – розповідає Олег Сіряк. – Деревину неприроднього походження складають в іншому місці – на спеціальний тимчасовий майданчик, що був виділений міськрадою.

Додає, що листя та гілля не є негабаритом. Компанія не відповідальна за вивезення цих типів відходів у місті.

У «Новій якості» закликають містян: перед тим, як учергове підійти з відходами до контейнера, подумати, куди вони мають потрапити. Усього одне правило та два типи типи сміття.