loading

У квартирах 225 багатоповерхівок, які перебувають на нашому обслуговуванні, установлені газові колонки. Із цими приладами, так само як із газовими плитами, мешканці мають бути надзвичайно обережними.

– Передусім, необхідне щорічне обстеження, і про це ми постійно розповідаємо. Для цього варто укласти угоду на обслуговування газового обладнання. Окрім того, важливо, щоб термін експлуатації колонки не перевищував граничні норми. Так, для обладнання старого зразка – це 15-20 років, для сучасних – 10-15 років, – розповідає технічний директор ТОВ “Газ-Сервіс” Григорій Беспалов.

За його словами, приводом для занепокоєння також має бути деформація, корозія, чи незрозумілі плями на газовій колонці. У такому разі потрібно обов’язково звернутися до фахівця і не наражати ні себе, ні сусідів на небезпеку.

Окрім того, спеціалістів варто викликати й тоді, коли у квартирі потрібно демонтувати стару колонку та встановити на її місці нову.

– Самостійно це робити категорично заборонено. Неодноразово були випадки, коли мешканці переплутували систему подачі газу з системою подачі води. У підсумку –у газопровід потрапляла вода. Або ж підключали димохід до вентиляції, і газові випаровування потрапляли у квартири сусідам. Схожих помилок насправді чимало. Тому не варто ризикувати, а краще скористайтеся допомогою спеціалістів, – коментує Григорій Беспалов.