loading

Вирішити, що краще для будинку – створити ОСББ  чи найняти управителя – непросто. Бо ж усім хочеться швидких результатів за мінімальну ціну. Однак, із якою формою управління справи будуть іти краще, на перший погляд, складно розібратися.

Про те, що ж вигідніше для мешканців у кількох тезах від голови правління ГО «Центр досліджень місцевого самоврядування» Володимира Бригілевича.

1. ОСББ – хороша форма для ухвали рішень, а не управління.

– Щоб навести в будинку лад, потрібно розрізняти дві речі: ухвалу рішень і управління будинком. На жаль, держава нам не сказала, що це абсолютно різні поняття, тому створення ОСББ не розв’язує проблеми. Керувати багатоквартиркою означає технічно її обслуговувати, а не лише збиратися й обговорювати питання, – зазначає Володимир Бригілевич.

2. Професійний управитель – найкраще рішення для будинку.

За словами голови правління громадської організації, професійним управителем не може бути пенсіонер, який має вдосталь вільного часу. Це має бути фахівець, який знає, що робити з будинком. Це складний процес.

Управитель не зможе полагодити електрообладнання, але проконтролює свого майстра, який зробить це. Для належного здійснення діяльності з управління нерухомістю треба мати знання з житлового права, цивільного, будівельного, земельного та іншого, адміністративного діловодства, бухгалтерського обліку та фінансів, будівництва, страхування.

3. Гроші, зібрані з мешканців на обслуговування будинку, не є власністю управителя.

Це важливо. За словами Володимира Бригілевича, нове законодавство витіснило попередні (чинні за часів СУБів) правила витрачання коштів. Тепер гроші не збираються в «спільний котел».

– Управлінська компанія забирає собі лише те, що належить їй за управління. Решта коштів витрачаються на утримання й обслуговування житла, і їх неможливо використати інакше, ніж закладено в кошторисі. Якщо управитель іде зі своєї посади, гроші, що залишилися, пропорційно повертаються всім мешканцям.

Про інші важливі тези від голови правління ГО «Центр досліджень місцевого самоврядування» Володимира Бригілевича читайте ТУТ.