loading

Газові прилади – одна з найвагоміших причин турбуватися за свою безпеку та життя. Невтішна статистика смертей через несправності газових приладів лякає: 50-80 людей гинуть щорічно. Як правильно користуватися небезпечним обладнанням і вберегти свій дім, розбиралися з технічним директором ТОВ «Газ-Сервіс» Григорієм Беспаловим.

Зібрали для вас найважливіші правила та заборони з експлуатації газових приладів.

Що зобов’язані мешканці?

1. Забезпечити чистоту газового обладнання. Забиті конфорки чи жир на деталях можуть призвести до витоків газу, а в гіршому випадку – до вибухів.

2. Перекривати крани на всіх газових пристроях після користування. Виходячи з дому, не забувайте вимикати обладнання задля власної безпеки. Перекривайте крани – це зменшить вірогідність трагедій у разі “дитячих ігор” з газовими приладами.

3. Викликати фахівця при найменшій несправності. Самостійне втручання в роботу газових приладів може призвести до катастрофи.

4. Найголовніше – щорічно проводити обстеження майстром газового обладнання.

–  Щорічне технічне обслуговування внутрішньоквартирних газових приладів – це обов’язок кожного мешканця. Вони можуть самостійно обирати обслуговувальну компанію. Наше підприємство – одне з таких. Ми оперативно та на 30% дешевше оглянемо ваші прилади та усунемо несправності, – говорить технічний директор ТОВ «Газ-Сервіс» Григорій Беспалов.

Що категорично заборонено?

1. Сушити одяг над газовою плитою. Плита – місце для приготування їжі. Якщо ви не хочете пожежі в будинку – сушіть речі в призначеному місці.

2. Мати спільну витяжну трубу для колонки та кухонної плити. Саме таке поєднання – стовідсотковий фактор до вибуху.

3. Умикати світло, якщо відчули запах газу. При найменшому витоку іскра може стати причиною займання чи вибуху.

4. Заклеювати чи забивати вентиляційні канали, «кишені» й люки. Це може повернути продукти згоряння назад у будинок – як наслідок, отруєння чи пожежа.

5. Залишати газові прилади без нагляду під час їхньої роботи. Збіжить вода, або інші чинники спричинять затухання газу – і це призведе до витоку чи вибуху в будинку.

6. Ставити газове обладнання в кімнатах для сну та відпочинку. Маємо численні випадки задухи чадним газом людей під час їхнього сну.

7. Самостійно оглядати, ремонтувати та міняти газове обладнання. Самовільне втручання може призвести до фатальних наслідків. Такі дії мають виконувати лише фахівці.

8. Користуватися газом у разі несправності обладнання та ігнорувати їх. Якщо ви почули запах газу, або ж ваша конфорка чи котел не запалюється – треба терміново викликати майстра. Найменший витік газу чи забиті форсунки – потенційна причина біди.

За словами Григорія Беспалова, саме байдужість до газових несправностей стає одним із головних чинників катастроф у будинках.

– Самовільне втручання в систему газового обладнання заборонено та й може мати трагічні наслідки. Викликати потрібно лише фахівця. Майстер обстежить обладнання, повідомить причини несправності, прочистить деталі або ж пояснить, які з них потребують заміни, – повідомляє технічний директор ТОВ «Газ-Сервіс» Григорій Беспалов.

Помітили один із тривожних сигналів на своїй кухні, телефонуйте нам: (0472) 50-05-58 або 50-05-54. Проконсультуємо й вирішимо вашу проблему максимально оперативно, якісно та дешево.