loading

Якщо маєте щонайменшу підозру на витік газу, негайно набирайте 104 або ж кол-центр «Нової якості». Так закликають у ТОВ «Газ-сервіс». Адже краще зайвий раз забити на сполох, аніж «дочекатися» трагедії. Як нещодавно сталося в Кропивницькому чи кількома днями раніше у Запоріжжі.

За даними кропивницьких ЗМІ, в одному з будинків трапився вибух газу. Постраждало 20 квартир, пошкоджено 70 вікон. Троє людей зазнали ушкоджень: із них двоє діти та працівник газової служби. А одну людину знайшли під завалами мертвою. Прикра історія з вибухом газу наприкінці січня трапилася й у Запоріжжі, там також у багатоповерхівці.

На жаль, газ – це не іграшка, і він не дає права на помилку. Тому газові служби миттєво реагують на всі повідомлення мешканців. Так, у Черкасах, у будинках, які перебувають під обслуговуванням «Нової якості», упродовж минулого року виникало 15 аварійних ситуацій. Було й загорання на газопроводі в під’їзді однієї з багатоквартирок. Та, на щастя, обійшлося без серйозних наслідків. І ми, і Черкасигаз швидко зреагували та усунули причини, – говорить технічний директор «Газ-сервісу» Григорій Беспалов. – Утім, мешканці цих будинків повністю або по окремих стояках на певний час лишалися без блакитного палива.

Зазвичай, кажуть у компанії, відновлення газопостачання гальмується з двох причин. Перша з них – це замуровані в балкони перших поверхів газові мережі, що є грубим порушенням їхньої експлуатації. Найчастіше йдеться про п’ятиповерхівки, де мешканці добудовували балкони та не вивели загальні газопроводи назовні. Без виведення мереж в обхід балкону Черкасигаз не відновить подання «блакитного вогника».

Друга причина  – це відсутність у співвласників індивідуальних угод на обслуговування газового обладнання у квартирах. Про цей пункт закону теж знають усі, але в більшості випадків ігнорують, допоки не трапляється аварійна ситуація. 

Тому я постійно звертаюся до містян: не чекайте на витік газу чи будь-яку іншу аварійну ситуацію, а негайно укладайте угоди з будь-якою профільною організацією. Фахівці обстежать вашу газову плиту, колонку, і ви будете спокійні, що з ними все гаразд, – каже Григорій Беспалов.

До речі, укласти такі угоди мешканці можуть із «Газ-сервісом». Торік так зробили понад 600 співвласників. Це майже стільки ж, як й у 2020 році.

Для консультації телефонуйте: 050-378-34-02 та 050-378-34-18.

Фото взято з інтернет-видань.