loading

Замуровані газопроводи в балкони багатоквартирки, мотузка для сушіння речей на газових трубах чи опора для кашпо. Це не єдині порушення правил експлуатації зовнішніх газових мереж мешканцями, які фіксують у Черкасах.

Раз на пів року зовнішні комунікації багатоквартирок, якими опікується управлінська компанія «Нова якість»,  обстежує сертифіковане підприємство нашої групи компаній – «Газ-Сервіс». Саме в процесі роботи фахівці й виявляють такі порушення.

Про ризики та фактори виникнення газових небезпек говорили з технічним директором ТОВ «Газ-Сервіс» Григорієм Беспаловим.

Спеціаліст розповідає, що під час обстеження зовнішніх газових комунікацій по будинках, найчастіше стикаються з проблемою замурованих газопроводів.

– Деякі мешканці при спорудженні балкона не беруть дозвіл у відповідної організації, добудовують їх і не переносять газові комунікації. Фактично зовнішні труби проходять через їхні оселі. Це насамперед несе загрозу самим мешканцям. Окрім того, призводить до обмеження доступу, «газовики» оперативно не можуть зреагувати на проблему в разі її виникнення, – каже Григорій Беспалов.

За його словами, люди часто прив’язують до газопроводів мотузки. На них вішають різні речі для зручності або ж узагалі сушать білизну. Фахівець зазначає, що зовнішні газові мережі – не місце для просушування одягу. По-перше, це не дає можливості повноцінно обстежити комунікації. По-друге, створюють загрозу пожежі в багатоквартирці.  

Працівник розповідає, у деяких будинках до газових труб навіть примудряються кріпити антени. Це призводить до руйнування лакофарбового покриття, корозії, окрім того, несе додаткове навантаження на конструкцію.

Ще одним фактором виникнення біди можуть стати плетисті рослини на багатоквартирці або підвішені до труб кашпо з рослинами.

– Часто люди вирощують на балконах різні квіти чи плющ. Деякі з них за короткий час обплітають газопроводи. Ми просимо мешканців не садити неподалік газових труб саме плетисті культури, адже вони заважають нам вчасно виявляти недоліки на зовнішніх мережах та усувати їх. Бо як можна оперативно оновити лакофарбове покриття чи перевірити на наявність корозії, якщо всю трубу вкрито плющем, – пояснює технічний директор ТОВ «Газ-Сервіс» Григорій Беспалов.

У компанії закликають мешканців не порушувати правила експлуатації, бути відповідальними та дбати про власну безпеку.

Нагадуємо, фахівці «Газ-Сервісу» вже обстежили всі будинки за перші шість місяців роботи. Наразі триває перевірка багатоквартирок по новому колу.