loading

Керівник ОСББ має знаходити спільну мову з правлінням та мешканцями й уболівати за будинок. Якщо цього не відбувається, співвласникам доцільніше підшукати інші форми управління своєю багатоквартиркою.

Про це йшлося в програмі «Актуальна розмова» на телеканалі «ВІККА», гостем якої став засновник групи компаній «Нова якість» Андрій Бортник разом із керівницею «Асоціації ОСББ «Наша спільна справа» Тетяною Іванюк.

За понад два роки існування «Нової якості» під її управління перейшло вже сім ОСББ, зауважує засновник компанії. Зокрема, на початку грудня цей перелік поповнило об’єднання співвласників із Дахнівки. Мешканці з Канівської, 5 провели збори та ухвалили рішення про перехід від форми самоуправління до підписання договору на надання цих послуг із «Новою якістю». До цього їх спонукала дворічна бездіяльність голови ОСББ та її наслідки.

– Коли мешканці створюють ОСББ, на старті зазвичай мало цікавляться питаннями кошторису. Звісно, деякі об’єднання ретельно підходять до цього питання та розуміють, на що вони можуть розраховувати: які роботи виконуватимуть відразу, а для яких необхідне додаткове залучення коштів, – говорить Андрій Бортник. – На зборах зі створення ОСББ усе може звучати привабливо. Та якщо подивитися на місячний бюджет середньостатистичного будинку, то він становить 20-30 тисяч гривень – максимум. А в менших багатоквартирках і таких сум немає. І коли відмінусувати зарплату голови ОСББ, бухгалтера, двірника, пів ставки сантехніка й електрика, то коштів практично зовсім не лишається.

В управлінській компанії інший алгоритм розподілу витрат, пояснює Андрій Бортник. Адже вона має й укомплектований штат фахівців, і парк техніки в той час, коли винагорода управителя складає лише 15 % бюджету. І це вже свідчить про ефективніше використання коштів, аніж в ОСББ.

Ще один плюс – можливості великої компанії. Тут у рази швидше реагування на проблеми мешканців та гарантовано оперативне поточне обслуговування. Яскравий приклад – нинішня погода: у снігопад ОСББ знайти трактора – майже нереально. У той час, як у «Новій якості» є вся необхідна техніка для прочистки дворів. Вона працює за потреби й уночі, аби до ранку прибудинкові території були розчищені.

Керівниця «Асоціації ОСББ «Наша спільна справа» Тетяна Іванюк переконана, хорошого, як і поганого, голову ОСББ помітно відразу. За його активність, комунікацію з мешканцями та пошук можливостей для підтримання будинку в належному стані. Додає, неодноразово мешканці та ініціативні групи з різних ОСББ зверталися за консультацією через проблеми з правлінням будинку.

– Я спершу вислуховую представників цього об’єднання, дізнаюся їхні запити, допомагаю налагодити комунікацію між головою ОСББ, правлінням та мешканцями. Завжди краще знайти спільну мову й не доводити до судових тяганин, – переконана Тетяна Іванюк. – Хорошого керівника ОСББ насамперед характеризують показники його діяльності. Наприклад, ОСББ утворено ще п’ять років тому, а за цей час не проводився жоден ремонт, не замінені комунікації, не застосовувалися жодні додаткові програми. У цьому випадку мешканцям потрібно задуматися.

У виграші лишатимуться ті будинки, які мають ініціативну групу, можуть згуртуватися та разом вирішити, в якому напрямку рухатися.

Детальніше дивіться у відео.