
- yakistcherkass
- Січень 2022
- Новини
У новому році без світла залишилося кілька кімнат у гуртожитку на Сергія Амброса, 48. Люди підняли ґвалт, коли закінчилися кошти на рахунку карткового лічильника. Кімнат, які досі отримують електроенергію через картковий лічильник, тут близько 20. Загалом у гуртожитку – понад 100 кімнат. І власники більшості з них за останні пів року зробили реконструкцію мережі та встановили – індивідуальні.
Про це йдеться в сюжеті «Суспільне. Черкаси».
– Вирішувати ситуацію потрібно було ще з травня, – розповіла журналістам мешканка Ірина Танасієнко.
Навесні 2021 року борг за світло в цьому гуртожитку становив 125 тисяч гривень. Тут облік електроенергії відбувався лише через загальнобудинковий лічильник. Її вартість рівномірно розподілялася між усіма мешканцями. Та сплачували далеко не всі.
Тоді управлінська компанія «Нова якість» перевела будинок на картковий лічильник та відтермінувала сплату боргу на пів року. За цей час мешканці мали б поступово розрахуватися з боргами та укласти угоди на користування електроенергією з РЕМом.
У короткі терміни люди провели загальні збори та вирішили, як і радили у «Новій якості», змонтувати нові електромережі й укласти індивідуальні угоди. Аби кожен платив за фактично використане світло.
– Ми домовилися, що будемо прокладати нову лінію, усі мешканці були про це попереджені. І більшість провела собі до кімнат цю мережу, дехто на такі потреби навіть кошти позичав. А зараз ніхто не винний, що кілька кімнат лишилися без світла – тоді вони не відреагували на загальне рішення, – розповідає мешканка Ольга Шевченко.
Відтак майже всі кімнати тепер мають власні прилади обліку електроенергії. А ті, хто до цього не долучився, так і лишилися на картковому лічильнику, який потребує постійної наявності коштів. Як тільки вони закінчуються – електроенергія зникає. Як це й сталося на початку року.
Головний енергетик управлінської компанії Сергій Поліщук пояснює, що світло можна відновити. Та для цього мешканці, які залишилися на картковому лічильнику, мають визначити з-поміж себе відповідальну особу, яка стежиме та контролюватиме наявність коштів на приладі.
– Та є й інший варіант. Люди можуть услід за прикладом своїх сусідів також зробити реконструкцію нової мережі, а стару – відключити, і картковий лічильник їм більше не знадобиться, – коментує Сергій Поліщук. – Тобто вибір лишається за мешканцями.
Додамо, що нині реконструкцію електромереж виконують у ще одному черкаському гуртожитку за адресою Нарбутівська, 279.