
- yakistcherkass
- Вересень 2021
- Новини
Пів року тому будинок на Амброса, 48, який обслуговує «Нова якість», почав отримувати електроенергію через картковий лічильник. Майже два тижні тому такий установили й на Шевченка, 276. Уже добу як цей будинок без світла.
Про це розповідає головний енергетик управлінської компанії «Нова якість» Сергій Поліщук.
– У місті близько десятка гуртожитків, які мають проблеми з вчасним розрахунком за спожиту електроенергію. Річ у тім, що у них загальнобудинковий лічильник, і його показники розподіляють між усіма співвласниками гуртожитку. Є люди, які сплачують справно, однак, на жаль, є й ті, хто системно накопичує борги. У цих будинках вони сягають від 40 тисяч до понад 80. Через таку суму заборгованості компанія отримує позови від ТОВ «Черкасиенергозбут». У таких випадках наше завдання зробити так, аби борг не збільшувався, а мешканці швидко організувалися та погасили його, – говорить Сергій Поліщук.
Про це мешканців регулярно повідомляють оголошеннями на під’їздах. У такий спосіб вони дізнаються й про картковий лічильник. Принцип його роботи простий: електроенергія постачається на будинок до того моменту, поки на неї не бракує коштів на рахунку. Умовно кажучи: за що заплатили – те й отримаєте.
Понад пів року з таким лічильником живуть мешканці на Амброса, 48. За словами керівника групи компаній «Нова якість» Андрія Бортника, співвласникам цього гуртожитку вдалося погасити борг за кілька місяців.
– У таких випадках це важливо для мешканців, аби справа не дійшла до суду і вони повністю не лишилися електроенергії. До того ж вони мають розуміти відповідальність перед своїми «сусідами». Адже відповідачем у таких позовних заявах є певна Дільниця нашої компанії, яка надає послуги з управління. Арешт її рахунків ставить під загрозу надання послуг решті будинків. Тому гуртожитки із боргом переводять на авансовий спосіб отримання електроенергії, – говорить Андрій Бортник.
У «Новій якості» закликають мешканців гуртожитку не ігнорувати подібні оголошення та вирішити питання із заборгованістю до того, як в їхніх оселях зникне світло.
Що для цього потрібно?
- Звернутися до компанії.
- Підписати договір реструктуризації боргу.
- Погасити його упродовж кількох місяців.