loading
   

Замість пандусу дві рельси. Через таку конструкцію 2,5 роки не був на вулиці мешканець багатоквартирки на Смілянській, 1 Юрій Андрійович. Сьогоднішня історія  про людяність та емоції, заради яких варто робити винятки.

Раніше на цих сходах були закріплені дві короткі металеві рельси. Їх і пандусом не назвеш. По них спустити чоловіка було нереально. Коли стався інсульт, приїхала швидка, але доставити його до автівки виявилося проблемою. Шукали серед сусідів, хто б допоміг знести його по сходах. Він чоловік дебелий, кілограмів під сто, розповідає його дружина.

Юрію Андрійовичу 71 рік. Останні 2,5 роки він не був на вулиці. Пані Ніна розповідає: шукала підтримки, де тільки могла. Просила й депутата, який балотувався по її округу, допомогти з пандусом. Той пообіцяв, залишив контактний номер під час агітації, а коли виграв вибори його й слід охолонув, пригадує жінка.

За таку відповідальну роботу в управлінській компанії спочатку теж не бралися. По-перше, не зобов’язані згідно договору, по-друге, не мають досвіду виготовлення таких конструкцій. Та рішення змінили, коли дізналися історію цієї родини. 

Коли багатоквартирка будувалася та здавалася в експлуатацію, про її доступність для людей з особливими потребами не думали. Тому в більшості будинків замість пандусу або бетонна стяжка під кутом 40-45 градусів, або примітивні металеві рейки на сходах. Зрозуміло, що вони абсолютно не придатні до використання, говорить головна інженерка компанії Катерина Папуша. Ми ж у своїй роботі вперше зіткнулися з такою заявкою. І мали повне право відмовити, адже ці роботи не входять у наші обов’язки. Та з людьми треба по-людськи. Тому наші хлопці вивчили сучасні ДБНи та зробили модернізований пандус із дотриманням їх.

Сьогодні біля будинку вже активно користуються пандусом усі: від матусь із колясками, велосипедистів, власників кравчучок до Юрія Андрійовича. Уперше за роки він потрапив на вулиці рідного міста два тижні тому.

Не розумів, що відбувається. Ми із сином та невісткою прогулялися з ним до філармонії, Хрещатик-сіті, поруч із багатоквартиркою. Він під враженням і дуже задоволений. Пообіцяли, що так гуляти будемо щотижня, говорить пані Ніна.