loading

Мешканці понад 500 багатоквартирок справно сплачують за управління, та серед майже 850 знайшлися й кілька десятків тих, які «пасуть задніх». Ідеться про будинки з рівнем проплат, нижчим за
60 %. 

Сьогодні публікуємо ТОП-10 багатоквартирок таких адрес за рівнем проплат у 2021 році та пояснюємо, як це гальмує виконання заявок від мешканців.

ТОП-10 будинків, в яких рівень сплати нижче 60 %:

Волкова, 101 – 32 % (119 кв.)

Нечуя-Левицького, 10/1 – 43 % (21 кв.)

Героїв Дніпра, 31 – 45 % (144 кв.)

Хіміків, 54 – 51 % (56 кв.)

Благовісна, 184 – 52 % (43 кв.)

Небесної Сотні, 10 – 54 % (21 кв.)

Шевченка, 239 – 56 % (32 кв.) 

Різдвяна, 56 – 59 % (24 кв.)

Шевченка, 289 – 60 % (56 кв.)

Смілянська, 97 – 60 % (63 кв)

ЧИТАЙТЕ: ТОП-10 найвідповідальніших будинків Черкас. Рейтинг «Нової якості»

У більшості цих будинків борг зростає переважно через ігнорування платіжок за управління саме офісами та магазинами, які розташовані на перших поверхах, пояснює заступниця керівника управлінської компанії «Нова якість» Ольга Протасенко. 

Заборгованість мешканців та представників бізнесу, які працюють у багатоквартирці, має свої наслідки. Наприклад, коли платить 30 % співвласників, то цих коштів, скажімо, може вистачити лише на покриття частини обов’язкових щомісячних витрат будинку. Таких, як сплата за електроенергію в місцях загального користування, ліфти, прибирання прибудинкової території чи реагування на аварійні виклики. Коштів на поточні ж роботи не лишається, а відповідно виконання заявок «підвисає», – говорить Ольга Протасенко.

Тому часто людям доводиться пояснювати, чому виконання їхньої заявки залежить від загального рівня проплат у будинку. Та, попри це, у «Новій якості» наголошують, на аварійні заявки реагують оперативно, незалежно від показника рівня проплат.

Ольга Протасенко пояснює на прикладі Волкова, 101: які нагальні роботи виконати не вдається через значний рівень заборгованості.

За ці три роки з цього будинку регулярно надходили заявки від мешканців. Вони стосувалися як дрібних робіт (ремонт пісочниці, установлення сушки, дезінсекції тощо), так і значно важливіших. Ідеться про ремонт покрівлі балкону над однією з квартир, монтування поштових скриньок у першому під’їзді та частковий його ремонт, прочищення мережі каналізації, перераховує заступниця.

Та рівень проплат за 2021-ий рік тут становить лише 32 %. Через це управлінська компанія не може виконати роботи з герметизації міжпанельних швів та відремонтувати дах над квартирою, до якої потрапляє волога під час опадів.

Ремонту потребують і два під’їзди в будинку на Шевченка, 289. На ці роботи мешканці неодноразово подавали заявки. Але виконати їх теж неможливо, допоки на рахунку багатоповерхівки не назбирається достатня сума коштів.

В управлінській компанії закликають мешканців відповідально ставитися до оплати та не накопичувати заборгованість. Адже в іншому разі борги стягуватимуть через суд. До слова, перші справи щодо стягнення заборгованості з бізнесу, як і з мешканців,  – уже виграні, а накопичені суми  – погашені.

Інформація про боржників у вашому будинку вже доступна для вас в особистому кабінеті. Логін і пароль для входу шукайте на своїх платіжках.