loading

Визнав нечинним та скасував рішення Черкаської міської ради стосовно тарифу на негабарит. Відповідне рішення минулого тижня ухвалив окружний адмінсуд області. 

– Доводи юристів стосовно законності скасування тарифу виконкомом та в подальшому Черкаською міською радою суд визнав необґрунтованими, – говорить адвокат групи компаній “Нова якість” Максим Підгорний. – Вони не довели, чому, на їхню думку, тариф на негабарит є економічно не обґрунтованим. Це автоматично свідчить про незаконність тих документів, які вже рік безперспективно ухвалюють виконавчі органи влади. 

Нагадаємо, таких популістичних рішень мерії щодо скасування тарифу було кілька. В обох випадках суд призупиняв їхню дію.

Важливо, що юристи мерії не рекомендували ні членам виконкому, ні депутатам Черкаської міської ради голосувати за ці документи, адже мали зауваження до них. І йдеться про порушення регламенту, яке було визнане судом і про яке ми говорили, коли депутати на швидкоруч ухвалювали ці документи, – додає адвокат. – Тому рішення суду в цьому випадку було очевидним. Суд підтвердив правомірність установлення тарифу окремо на великогабарит.

Додамо, що не лише тариф нині є предметом судового спору між “Новою якістю “Благоустроєм” та міською радою. Також триває процес оскарження незаконного продовження договору на вивіз ТПВ Черкаською службою чистоти поза конкурсом.

За словами засновника групи компаній “Нова якість” Андрія Бортника, поки політики кричать про надвисокий тариф на негабарит, ЧСЧ продовжує договір із завищеним тарифом для містян. Він зауважує, що новий конкурс на ТПВ міг би значно здешевити вартість цієї послуги.

– «Нова якість» готова взяти участь у конкурсі на ТПВ і запропонувати тариф у рази нижчий – 12-13 гривень. Та незалежно від того, хто б виграв, послуга однозначно надавалася б дешевше, ніж у ЧСЧ, – додає підприємець.

Економити вже пів року черкасці могли б щомісяця, аби виконком проголосував пропозицію компанії про зменшення тарифу. 

ПОВНИЙ ТЕКСТ РІШЕННЯ СУДУ СТОСОВНО СКАСУВАННЯ ТАРИФУ НА НЕГАБАРИТ