
- yakistcherkass
- Червень 2021
- Новини
Упродовж літнього періоду управлінська компанія продовжує виконувати заявки містян по обрізці дерев. Але за тепла, коли в насаджень уже зелені крони, можливе лише незначне втручання. Тому для кардинальної обрізки доведеться чекати осені. Та можливі винятки.
– Кардинальну обрізку дерев ми здійснювали частково в осінній період, а потім – на початку весни. Заявок було чимало, тому працювали за допомогою двох автовишок, – розповідає заступниця директора управлінської компанії Ольга Протасенко. – Нині ж крони вже повністю сформовані, і робити серйозну обрізку ми не можемо. Але вишки без роботи не лишаються, адже постійно отримуємо заявки на спилювання сухостійних та аварійних дерев. Та для них обов’язково має бути підтверджувальний ордер із відділу екології Черкаської міської ради. Тому розглядаючи заявку, ми паралельно надсилаємо інформацію інспекторам.
Інколи дерево, на яке подають заявку та яке визнають аварійним, може стати причиною конфлікту. Так торік за однією з адрес бригади управлінської компанії спиляли вербу.
– Того ж дня в соціальних мережах розгорівся скандал, мовляв, ми знищили дерево, у кронах якого роками гніздилися птахи. Люди різко змінили думку, побачивши, що всередині стовбур верби повністю струхлявів. І кожної миті вона могла впасти та завдати лиха перехожим, – пригадує Ольга Михайлівна.
У «Новій якості» зауважують, бригади обов’язково відреагують на заявку, коли мова йтиме про спилювання сухого гілля. Також, якщо воно впирається у вікна чи балкони містян і може їх побити. Кожну окрему ситуацію розглядає майстер по роботі з населенням.
Та інколи трапляються випадки, коли клопоту може завдати навіть здорове, на перший погляд, дерево.
– Ось нещодавно біля будинку, який ми обслуговуємо, від сильного пориву вітру провалилася 15-метрова береза. Падаючи, вона зачепила електродроти, частково перекрила дорогу та повисла на сусідніх насадженнях. Наша бригада оперативно виїхала на місце та впродовж кількох годин обпилювала дерево частинами. Інакше воно могло б порвати дроти, – розповідає Ольга Протасенко.
Пригадаємо ще один напрям роботи, який став можливим завдяки автовишкам управлінця. Наприкінці зими та на початку весни «Нова якість» розпочала боротьбу з омелою. Від цієї рослини-паразита вдалося звільнити близько 400 дерев. Передусім ті, на яких було наймасовіше її розповсюдження. Ці роботи в компанії збираються продовжувати й надалі.