loading

Понад пів тисячі гривень щомісячно за послугу та штрафи в декілька разів більші за тариф. За таким принципом поляків привчають до культури поводження з відходами. Мешканці ж черкаських багатоквартирок часто апелюють до того, що за кордоном вивіз сміття дешевший, а майданчики – у рази чистіші. Насправді все не зовсім так. Розбираємо європейські правила чистоти на прикладі Польщі.

За інформацією польського інтернет-видання «Poland2day» у країні тарифи на вивезення відходів кожне місто визначає самостійно. Зокрема, у Варшаві з 2020 року вартість вивозу сміття зросла на 300%!

Там створили фіксовану місячну ставку: 65 злотих (понад 500 грн)  – для мешканців багатоквартирок і 94 злотих (понад 720 грн) – для приватного сектору. Якщо обрахувати середню плату за послугу на одну особу, то приблизно 38 злотих (майже 300 грн) має сплачувати кожен мешканець щомісячно.

«Не сортуєш – плати більше!» Ще одне дієве правило мотивує поляків дотримуватися чистоти на майданчиках. За інформацією польського інтернет-видання «Prawo.pl» у разі, якщо компанія фіксує безвідповідального складувальника сміття, то повідомляє місцевий орган виконавчої влади про це. Як наслідок, мешканці отримують зростання тарифу в кілька разів.

В Україні ситуація кардинально інша. Штрафи через неналежне поводження зі сміттям (складування в заборонених місцях чи навіть мінімальне сортування (небезпечні, тверді побутові, великогабаритні тощо) прописані на законодавчому рівні.

Так кожен порушник мав би платити від 300 до 1460 грн. Проте рідко Держекоінспекція чи відповідальні відділи органів місцевого самоврядування помічають такі дії та штрафують людей. Тому проблеми зі сміттям маємо вже на етапі його збору. Зверніть увагу на стан контейнерних майданчиків для негабариту.

 Ми кілька разів на тиждень вивозимо сміття від багатоквартирок. Однак уже того ж дня на них спостерігаємо безлад, який створений руками недобросовісних мешканців, говорить фахівець управлінської компанії «Нова якість «Благоустрій» Олег Сіряк.  Ми закликаємо  мешканців приносити до контейнерів лише великогабаритні й ремонтні відходи, робити це за день до вивезення. 

Детальніше про правила поводження з відходами в Польщі читайте тут: 
https://cutt.ly/bh1Szyv
https://cutt.ly/oh1SnKO