loading

Уже 555 черкаських будинків – із енергосертифікатами!

Понад пів тисячі багатоквартирок, які обслуговує управлінська компанія “Нова якість”, пройшли обстеження та мають енергетичний сертифікат. Це додатковий крок на шляху до повноцінної модернізації будинку.

Термін дії сертифікату – 10 років. У ньому описані всі проблеми ваших будинків, через які ви переплачуєте за його енергоспоживання: світло, тепло, вода. Окрім того, тут є перелік рекомендованих заходів для зменшення цих енерговитрат.

Для чого цей документ та що робити з ним далі – розповідає енергоаудиторка групи управлінських компаній “Нова якість” Ольга Шупортяк.

– Наш відділ провів обстеження стану зовнішніх конструкцій (стіни, дах, вікна, двері), систем опалення та гарячого водопостачання, мереж електропостачання в місцях загального користування понад 700 багатоповерхівок Черкас. Уже незабаром усі будинки будуть із сертифікатами, – говорить Ольга Шупортяк.

Енергетичний сертифікат потрібен кожній багатоквартирці, яка захоче взяти участь у програмі “Енергодім”. Нагадаємо, вона передбачає компенсацію 70% коштів мешканцям ОСББ від держави за утеплення, установлення ІТП, заміну вікон та інші роботи з комплексної енергомодернізації будинку. До того ж після комплексу заходів ви зможете економити понад 50% на комунальних послугах!

– Під час обстеження ми аналізуємо, скільки будинок споживає енергії, через які недоліки систем чи конструкцій відбуваються втрати, тобто за що ви переплачуєте, і пропонуємо перелік заходів, що дозволять зменшити використання паливно-енергетичних ресурсів, – говорить фахівчиня. – Енергетичний баланс кожного будинку різний, відповідно перелік заходів для кожного – індивідуальний.

Управлінська компанія «Нова якість» допоможе професійно та оперативно зібрати мешканцям пакет документів для участі в Програмі! Ви можете взяти участь у Програмі без додаткового збору коштів. 30% вартості робіт з енергомодернізації «Нова якість» покриє за рахунок ваших коштів на управління будинком.

Перевірити, чи ваш будинок вже має енергосертифікат, можна в базі даних на сайті Держенергоефективності: http://saee.gov.ua/uk/content/energy-certificate.

Наше завдання – поліпшувати будинки. Після енергомодернізації ви отримаєте комфортніші умови для життя й менші платіжки – ми, як управлінська компанія, – задоволеного клієнта та рідші аварійні виклики.

Це перший етап на шляху до участі черкаських багатоповерхівок у програмі “Енергодім”. Перевірити, чи ваш будинок вже має енергосертифікат можна в базі даних на сайті Держенергоефективності.

Наступний крок – створення ОСББ – залежить уже від мешканців. Адже держава не передбачила співфінансування для будинків, які обслуговує управлінська компанія.

– Кілька багатоквартирок вже почали процедуру реєстрації ОСББ без переходу на самоуправління. Вони порахували, що економічно доцільніше і надалі отримувати послуги від управлінської компанії, – говорить Ольга Шупортяк – Після реєстрації ми готуємо пакет документів для участі в програмі “Енергодім” та подаємо їх на розгляд Фонду Енергоефективності.

Якщо ви готові привести до ладу свій будинок і хочете сплачувати за послуги, які будуть реально відчутними: повідомте нас про це. Проконсультуємо, організаційно та юридично підтримаємо.