loading

Багатоквартирний будинок – це один живий організм. Коли стається «збій» в одній із його квартир – часто страждають і сусідні. Адже змитий вами непотріб в унітаз «виллється» каналізаційними стоками в щойно відремонтовану квартиру сусіда. А через заставлені непотрібними вам речами коридори підвалу страждатиме в разі аварії увесь будинок. Паління ж у під’їзді, нічні вечірки чи ремонт у вихідні лише стануть причиною сварки із сусідами.

Спільне проживання в багатоквартирці вимагає дотримання певних правил задля комфорту кожного. Розбираємо, що не можна змивати в каналізацію, що заборонено робити в місцях загального користування та до котрої слід влаштовувати гулянки, аби не заважати сусідам.

                            Не зливай непотріб в унітаз

Металеві інструменти, кавуни, котячий наповнювач, консервація та навіть цегла. Ці та інші речі регулярно дістають із каналізаційних мереж черкаських багатоквартирок працівники «Нової якості». Щодень у кол-центр управлінської компанії надходить до десяти заявок від мешканців про забиття каналізації по стояку чи в підвалі. Аварійна бригада виїздить на такі виклики упродовж години та промиває комунікації спеціальним обладнанням фірми ROTHENBERGER. Тверді ж речі дістають вручну: розбирають каналізаційну мережу та вирізають їх.

– Засмічення у 98% випадків відбувається через порушення мешканцями правил користування каналізацією. Ми витягуємо як яблука, кістки, консервацію, так і памперси, ганчірки чи пляшки. А минулоріч на Сумгаїтській, 24/1 із мережі взагалі дістали кухонну тюль, – розповідає головна інженерка управлінської компанії «Нова якість» Катерина Папуша. – Ще однією причиною забиття каналізації є жир. Він осідає та налипає на трубах, коли мешканці миють посуд холодною водою. А от цегла, скляні предмети, металевий лом, шматки чавуну потрапляють у каналізацію через трубопроводи, що виходять на дах. Забиття комунікацій, стверджує інженерка, несе загрозу насамперед для самих мешканців: затоплення підвалів, квартир (особливо перших поверхів) каналізаційними стоками, зупинка роботи як внутрішньобудинкових систем, так і мереж водовідведення.

Аби уникнути таких наслідків, вона радить не перетворювати унітаз та раковину на смітник:
– у кухонній мийці, ванні/душовій ставте захисні сітки;
– регулярно промивайте систему гарячою водою;
– не зливайте в унітаз побутові відходи та засоби особистої гігієни;
– після ремонтних робіт на даху прибирайте всі відходи та інструменти.

                  Не «блокуй» сміттям аварійні виходи
                                та коридори підвалів

Старі меблі, будівельне сміття, велосипеди, коляски чи інші речі мешканців часто опиняються в місцях загального користування багатоквартирки. Та робити це не просто заборонено, а й небезпечно. За словами двірнички управлінської компанії «Нова якість» Наталії Вдовиченко, у підвальних приміщеннях люди залишають саме ремонтні та будівельні відходи. У разі пожежі чи витоку газу фахівці не можуть оперативно дістатися до місця аварії.

– Уже був випадок у сусідньому будинку, коли вирвало каналізаційну трубу. Але щоб дістатися до місця аварії та усунути її причину, сантехнікам довелося розбирати купи сміття в підвалі протягом години. Я думаю, це хвороба майже всіх багатоквартирок. Тому просимо мешканців не складати особисті речі в підвальні приміщення, – розповідає працівниця.

Те ж саме стосується й аварійних виходів. В екстренних випадках мешканці просто опиняться в пастці без можливості скористатися ним. До слова, захаращення речами призводить і до появи тарганів та інших шкідників у багатоповерхівці. А зберігання легкозаймистих матеріалів: бензину, паперу, пластику, дерева – може стати причиною трагедії.

Окрім того, причиною сварок між сусідами часто стають саме «привласнення» місць загального користування в будинку окремими співвласниками. Адже за законом, ця територія є спільним майном. Порушення правил користування нею та використання не за призначенням призводять не лише до конфліктів, а й тягнуть за собою відповідальність. 

У компанії радять:
– ремонтні відходи відразу винесіть на майданчик для негабариту;
– старим речам або знайдіть інший дім, або відправте їх на смітник;
– бензин та інші легкозаймисті речі зберігайте з дотриманням правил безпеки;
– для колясок та велосипедів знайдіть місце в квартирі чи гаражі.

                      Не кури в під’їздах та ліфтах

Скарги на сусідів, які палять просто на сходових клітинах, до управлінської компанії «Нова якість» надходять регулярно. Це одна з найпоширеніших причин «сусідських війн». Адже через недобросовісного курця в будинку цигарковим димом дихає не одна квартира.

– Був випадок, коли через недопалок, кинутий у під’їзді, мало не трапилася пожежа, – говорить заступниця директора управлінської компанії «Нова якість» Алла Букіна. – Законом України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення» паління заборонено в під’їздах. Та часто мешканці не реагують ані на наші зауваження, ані на зауваження своїх сусідів та продовжують «труїти» решту співмешканців. Однак не слід забувати, що за систематичні порушення на таких осіб може чекати адмінпокарання.

Нині в компанії продовжують збирати заявки на наліпки «Палити заборонено» в місцях загального користування. У такий спосіб намагаються допомогти мешканцям впоратися з недобросовісними курцями та інформувати порушників про відповідальність.

Що робити, якщо твій сусід палить у під’їзді:
– ввічливо попросіть не робити цього більше;
– розклейте оголошення чи наліпки в місцях загального користування;
– якщо це не допомогло – викликайте поліцію.

                    Не галасуй у нічний час та вихідні 

Ще один фактор, який може зіпсувати ваші стосунки із сусідами – це гучна вечірка в нічний час або ж ремонт. Спланувати усе це та не посваритися з мешканцями вашого будинку можна, лише дотримуючись кількох правил, що закріплені на законодавчому рівні.

– Ремонтні роботи у квартирі можна виконувати тільки в будні. У вихідні чи святкові – лише за попередньої згоди мешканців усіх прилеглих квартир, – розповідає головна інженерка компанії Катерина Папуша. – Важливо пам’ятати: шуміти інструментом в багатоквартирці заборонено після 21:00 й до 08:00. За законом, житловий будинок – це один із захищених об’єктів. Удень тут допустимий рівень шуму – до 55 децибелів, уночі не має перевищувати – 45.

Якщо ж ви плануєте вдома вечірку – голосно танцювати чи слухати музику вдасться лише з 08:00 до 22:00. Надмірно шуміти на прибудинковій території теж заборонено. Удень рівень шуму не має перевищувати 70 децибелів, уночі – 60.

У старих багатоквартирках рівень шумоізоляції бажає кращого. Однак якщо ваші сусіди нехтують усіма правилами, спробуйте знайти вирішення:
– домовтеся про зручний час для вечірки/ремонту, коли ваших сусідів не буде вдома;
– якщо вам уже не дають спати «ремонтники» чи «тусовщики», спробуйте знайти спільну мову;
– якщо назріває конфлікт – краще викликайте поліцію.

Пам’ятайте, уникнути сварок та неприємних наслідків вашого господарювання –  насправді не так і складно. Наполегливо просимо не порушувати громадський порядок, за призначенням використовувати внутрішньобудинкові мережі та місця загального користування, а головне –  бути взаємоввічливими.