loading

Пів десятка ліфтів нещодавно зупинилися в Черкасах. Учергове через приватне підприємство «Черкасиліфт» незручності відчувають сотні мешканців будинків, які обслуговує управлінська компанія.

Наразі ЛІФТИ НЕ ПРАЦЮЮТЬ ПО:

* Олени Теліги, 13 – через обрив пасма тросу-обмежувача швидкості з 7 червня

* Сумгаїтській, 24/1 – зупинили ліфт після ревізії основного електродвигуна 17 червня

* Гетьмана Сагайдачного, 175 – із 18 червня через спалену вентиляційну решітку в купе кабіни

* Прикордонника Лазаренка, 22 – після ревізії муфти 18 червня

* Благовісній, 310 – із 21 червня через потребу в ремонті двигуна

Уже третій рік ситуація з обслуговування ліфтів залишається незмінною, попри медійне висвітлення проблеми, звернення до всіх можливих установ та судові рішення. Адже нині технічна документація на ліфти незаконно перебуває в «Черкасиліфту». Навіть після рішення судів компанія не віддає документи, з якими управлінець міг би продовжити обслуговування ліфтів.

Нагадуємо, що відбувається всі ці роки:

– до 20 травня 2020 року діяв звичайний підрядний договір із ПП СРБП «Черкасиліфт» про надання послуг щодо  технічного обслуговування ліфтів;

– до 21 травня управитель просив ПП СРБП «Черкасиліфт» повернути документацію на ліфти та паспорти за адресами їхнього розташування згідно з договором. Та досі компанія так і не виконала своїх зобов’язань;

– у 2020 році щодо незаконних дій посадових осіб «Черкасиліфту» відкрито кримінальне провадження №12020251010002609;

– уже є більше десятка рішень судів усіх інстанцій на користь управителя про витребування оригінальних примірників технічних паспортів на ліфти. Проте «Черкасиліфт» рішення судів досі не виконав;

–  1 липня 2021 року ухвалою слідчого судді Соснівського районного суду міста Черкаси у справі № 712/8978/20 зобов’язано посадових осіб поліції передати паспорти ліфтів управителю. Проте її так і не було не виконано.

ЧОМУ ЧЕРЕЗ ЦЕ СТРАЖДАЮТЬ МЕШКАНЦІ?

Бо згідно з п. 9.7.15 Правил будови і безпечної експлуатації ліфтів ЗАБОРОНЕНА експлуатація ліфтів, якщо відсутній паспорт чи відомості про його реєстрацію.

Відповідно через невиконання зобов’язань та рішень судів із боку ПП «Черкасиліфт» управлінська компанія не має доступу до ліфтів та не може провести роботи з їхнього технічного обслуговування.

«Ми усвідомлюємо, які незручності приносять незаконні дії  ПП СРБП «Черкасиліфт» мешканцям будинків у Черкасах, та робимо усе можливе щодо відновлення їхньої роботи. Сподіваємося на якнайскоріше вирішення питання щодо передачі ПП СРБП «Черкасиліфт» технічної документації на ліфти задля забезпечення комфортних умов проживання співвласників багатоквартирок, зокрема, участі у програмах співфінансування щодо їхнього ремонту», – зазначають в управлінській компанії.