loading

Цьогоріч управлінська компанія збирається відремонтувати понад 300 входів до під’їздів у різних будинках міста. Більшість із них не бачили оновлення роками.

Із приходом весни ми розпочинаємо виконувати вуличні роботи, серед яких, зокрема, і ремонти входів до під’їздів. Це й наддашки, й опори, і навіть вхідні двері. Заявки нам надходили впродовж зими, тож зараз формуємо графіки та поступово приступаємо до робіт, розповідає начальник дільниці з поточних ремонтів управлінської компанії Руслан Хворостенко.

Ремонти входів до під’їздів, зауважує він, мають кілька етапів. І перший із них це підготовка об’єкту.

Покрівля наддашку повинна підсохнути після дощів. Далі ми його очищаємо від сміття. Чого тільки не знімаємо з покрівлі і це не лише опале торішнє листя чи гілля, яке наносить вітром. Нам доводиться зчищати багато різного непотребу: від недопалків та шприців до пакетів зі сміттям. Буває, що з одного наддашку дві «тачки» сміття навантажуємо. Мені важко пояснити, чому людині легше недопалок не в смітник винести, а у вікно під’їзду викинути, обурюється начальник дільниці. На багатьох наддашках доводиться зрізати й виноградну лозу, бо вона заважає при ремонті. Тож просимо містян поставитися до цього з розумінням.

Після очищення наддашку та його повного висихання бригада переходить уже безпосередньо до ремонту самої покрівлі. Паралельно працівники «Нової якості» лагодять стічні труби, якщо такі є. Другий етап – очищення входу від старої та злущеної фарби з подальшим шпаклюванням,  ґрунтуванням.

– Опісля наносимо нову фарбу на опори, вхідну стіну, фасад, поручні  та часто навіть освіжаємо двері. Колір намагаємося узгоджувати з мешканцями, адже люди щодня будуть виходити й заходити до під’їзду, тож кольорова гама їм має подобатися, зауважує Руслан Хворостенко.

Додамо, що більшість входів до під’їздів не ремонтувалися тривалий час. Оновлення якщо й були, то лише зрідка. Тому зазвичай бригади працюють одночасно в кількох під’їздах одного чи сусідніх будинків. Поки один наддашок підсихає, працівники «Нової якості» переходять до іншого. Так значно ефективніше та швидше. За потреби, запевняють у компанії, будуть відремонтовані й сходи до під’їзду. 

Та які б роботи не здійснювалися, вони повністю залежать від самих мешканців. Чим відповідальніше люди сплачують квартплату та не накопичують борги, тим швидше будуть виконуватися їхні заявки. Неможливо зробити ремонт, якщо на рахунку будинку не буде потрібної суми коштів.

Окрім того,  містяни мають розуміти, що одночасно всі входи до під’їздів ми не можемо охопити. Тож потрібно буде трохи зачекати. Першочергово ремонтуємо ті, які потребують негайного втручання, наголошує Руслан Хворостенко.