loading

«Відремонтуйте дах», «протікає покрівля». Такі та схожі заявки часто надходили до кол-центру управлінської компанії як влітку, так і в осінній період. Чимало з них уже виконано, ще частина – у процесі. Від початку року вдалося відремонтувати дах майже над пів тисячею квартир, говорить заступниця директора управлінської компанії «Нова якість» Ольга Протасенко.

– Загальна площа становить 27 961 квадратних метрів у 273 будинках. Це доволі непоганий результат, зважаючи на те, що більшість із цих покрівель не ремонтувалися роками. Якщо надходить заявка на протікання, ми обов’язково виїздимо та обстежуємо покрівлю. Аналізуємо, наскільки ситуація критична та як можемо її вирішити. І завжди намагаємося спрацювати на випередження. Наприклад, протікання трапилося над однією квартирою, але в процесі ремонту охоплюємо більшу площу, щоб запобігти можливим неприємностям у майбутньому, – розповідає Ольга Протасенко. – Працюємо сучасним рулонним матеріалом.

Фахівчиня додає, що неодноразово, подаючи заявку, мешканці просять зробити капітальний ремонт покрівлі всього під’їзду чи будинку. 

– Ми пояснюємо, шо виконати капітальне перекриття не можемо. Той тариф, який сплачують містяни, на жаль, замалий, щоб говорити про об’ємні роботи на дахах, –  пояснює Ольга Михайлівна. – Тому радимо людям брати участь у державній програмі «Енергодім», яка передбачає відшкодування коштів саме за комплексну енергомодернізацію будинку. Також дуже важко хоч щось зробити, якщо в багатоквартирці значні суми заборгованості. У такому випадку просимо зробити проплати, і з них першочергово ремонтуємо дах, а вже потім виконуємо інші заявки. До речі, нині роботи не зупиняємо: за відсутності опадів можемо здійснювати ремонт навіть у незначний мінус. Для цього використовуємо більше газу.

Водночас майстри компанії звертаються до мешканців із проханням не лише подавати заявки, а й спільно дбати про стан покрівлі свого будинку. У «Новій якості» зазначають, що часто на дахах люди нагромаджують непотріб. Та покрівля – це не горище й не місце для зберігання старих меблів. Навіть невелика тумбочка може продірявити покрівлю та призвести до затікання у верхніх квартирах. Також не радять установлювати на дахах антени. Для затікання дощової чи талої води достатньо навіть найменшої шпаринки.