loading

ОФІЦІЙНО! Станом на шосте березня 2021 року ніхто із засновників та керівництва групи компаній «Нова якість» НЕ ОТРИМУВАВ ПІДОЗР. Наголошуємо, учора керівництво було на робочому місці, ніхто не переховувався. У який спосіб фіскальники встановили, задокументували та припинили правопорушення, нам теж НЕВІДОМО! Про існування незрозумілих податкових порушень та кримінальне провадження ми дізналися із фейсбук-сторінки Державної фіскальної служби в Черкаській області.

Як повідомив адвокат групи компаній «Нова якість» Максим Підгорний, станом на сьогодні підозра у визначений спосіб нікому не вручена.

– Викликає обурення констатування правоохоронними органами дій, що не мають місця та не підтверджені жодними документами. Адже статті 277 та 481 КПК України визначають послідовні, залежні одна від одної процесуальні дії щодо вручення підозри. А саме: складання повідомлення про підозру як письмового документа та здійснення письмового повідомлення про підозру як комплексу дій щодо прийняття процесуального рішення, його оформлення у вигляді письмового документа, подальшого проголошення та безпосереднє вручення з роз’ясненням прав особи, якій проголошено підозру. Наявність лише складеного повідомлення про підозру, без вручення його належній особі, не може свідчити про факт виконання всіх процесуальних дій, а отже, про вручення підозри та набуття статусу підозрюваного, –  говорить Максим Підгорний.

Додає: повідомлення щодо «припинення злочинної схеми», «ухилення від сплати податків», «завдані збитки державі» тощо мають свідомо викривлений характер.

– Попередньо встановлені дані слідства не є юридичним фактом чи підставою для визнання особи винної в чомусь без рішення суду. Презумпція невинуватості в цій країні ще ніким не відмінялася, –  наголошує адвокат.

За словами бухгалтерки групи компаній «Нова якість» Надії Кудринської, за увесь період діяльності товариства не мають заборгованості з податків, зборів та обов’язкових платежів до бюджету. Публікуємо нижче частину витягів з інформаційної системи органів ДПС щодо розрахунків.

– За 21 місяць бюджети усіх рівнів отримали від наших компаній 53 мільйони 112 тисяч 400 гривень податків. За цей період ми не маємо жодної простроченої заборгованості з платежів до бюджету. Навпаки на сьогодні Товариства щомісячно сплачують до місцевого бюджету єдиний податок завчасно на підставі попередніх розрахунків, не чекаючи настання дати сплати податку, –  говорить головна бухгалтерка. –  Із офіційного релізу ДФС у соцмережі ми поки навіть не розуміємо, про яке ухилення та від якого типу податків іде мова, адже не отримували жодних податкових повідомлень-рішень про донарахування податків від контролювальних органів.

Адже згідно ст. 54 розділу ІІ Податкового Кодексу України «Крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов’язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов’язання та/або пені вважається узгодженою».

– Тобто на сьогодні всі податки, нараховані товариствами згідно податкових звітів, сплачено своєчасно та в повному обсязі. Контролювальні органи мають право здійснювати донарахування податків, зборів та платежів на підставі проведення перевірок. Жодних перевірок правильності обчислення податків та обов’язкових платежів, запитів та інших заходів з боку контролювального органу, а саме ДПІ в м. Черкаси, до Товариств не надходило, –  додає бухгалтерка.

Засновник групи компаній «Нова якість» Андрій Бортник нині перебуває у відрядженні. Каже, здивований цією «гучною» заявою фіскальної служби й дізнався про неї також із соцмереж. На його особисту думку, це провадження пов’язане зі справою майже річної давнини щодо обслуговування ліфтів. Він припускає, що це наслідки конфлікту із ліфтовим господарством. Ще в травні минулого року в цього підприємства закінчилася дія договору з «Новою якістю» на обслуговування ліфтів у багатоквартирних будинках.

– Відтоді вони нам так і не повернули технічну документацію та в такий спосіб поставили під загрозу життя мешканців. Тому на підставі звернення групи компаній «Нова якість» було відкрито кримінальне провадження №12020251010002609 щодо неправомірних дій посадових осіб підприємтва з ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 356 КК України, –  коментує Андрій Бортник. –  Коли ми виграли в першій інстанції справи (номери у першому коментарі під постом) по витребуванню технічної документації на ліфти, почалися спроби тиску. Спочатку нам пропонували укласти договір на обслуговування на невигідних для мешканців та нашої компанії умовах, а потім взялися за такі способи «впливу».

У «Новій якості» обурюються таким гучним та безпідставним заявам. Компанія працює в законному полі та відповідально ставиться до сплати податків. Тому безглузді заяви та дії фіскальників оскаржуватимуть в усіх відповідних інстанціях.