loading

Мешканцям будинків на Сумгаїтській 24 та 24/1 ще минулої п’ятниці, 9 жовтня, повністю відновили газопостачання.

Нагадаємо, у вересні 289 квартир за цими адресами лишилися без блакитного палива через витік на ввідному крані газопроводу, який перебуває на балансі ПАТ «Черкасигаз».

Кожен із власників квартир, перш ніж їм відновили постачання газу, уклав договір із компанією, яка обстежила їхні прилади. Бо це вимога закону і передбачений процедурний момент.

– Із початку року 25 будинків, які ми обслуговуємо, лишалися без газу через аварійні ситуації. Нас часто звинувачують у нав’язуванні послуги, та насправді обслуговування квартирного обладнання – це норма закону ще з 2015 року. Зрозуміло, був перехідний період. Та от вже два роки, як люди мають самі дбати про свою безпеку, самостійно обирати компанію та проводити технічне обстеження обладнання. Усі пам’ятають історію з вибухом у Києві?! У черкаських багатоквартирках теж вибухали колонки, горіли газові мережі через витік. І все – через несвоєчасне обслуговування, – говорить засновник групи компаній «Нова якість» Андрій Бортник.

За його словами, компанія «Газ-Сервіс» була створена, аби обслуговувати мережі спільного користування в будинку. Та в разі таких випадків, як на Сумгаїтській, Вернигори й решті адрес – прискорювати процес відновлення постачання.

Він закликає політиків не спекулювати на цій темі, адже це лише затягує процес.

– Заклики перекривати дороги ніяк не впливають на відновлення газопостачання, а навпаки – замість тижня, процедура займає цілий місяць. Вимога «Черкасигаз» про індивідуальні договори – цілком законна. Історія з відключеннями не нова для міста і почалася задовго до того, як ми з’явидлися на ринку, – додає Андрій Бортник.

Як інформують у компанії, із 25 багатоквартирок, де з початку року було відключення газу, наразі без блакитного палива частково досі лишається лише будинок на Вернигори, 22. Газ уже пустили по стояках для мешканців 63 квартир. Решта – 108 – поки без газу. Як тільки 18 квартир, які досі не обстежили обладнання, підпишуть договори, іншим відновлять постачання.

Серед сертифікованих підприємств – «Газ-Сервіс». Звертайтеся: 0(472) 50-05-58 або 50-05-54. Або ж приходьте: Смілянська, 145.