
- yakistcherkass
- Грудень 2021
- Новини
Як продовжити життя каналізаційним мережам? Важливими лайфхаками діляться сантехніки «Нової якості». Вони сформували перелік найдієвіших порад.
– Є прості рекомендації, яких ми радимо дотримуватися мешканцям, і тоді їхні мережі прослужать довше та не створюватимуть значного клопоту. Ми виокремили основні й залюбки ними поділимося, – говорить керівник аварійної бригади «Нової якості» Олександр Половинка.
Найперша порада Олександра та його колег звучить так: якщо бачите, що кран чи труба пропускає воду, не ігноруйте, а краще викличте фахівця для з’ясування причини. Адже сьогодні – це незначне просочування води, а завтра – затоплення вашої чи сусідньої квартири.
– Краще запобігти протіканню, аніж потім мати клопоти з ремонтом, – наголошує Олександр Половинка. – Також дуже хочу попросити всіх господинь не зливати до каналізації масло після смаження страв. Жир у воді не розчиняється й осідає на трубах. Окреме звернення адресую любителям кави. Чи знаєте, що вилита до раковини кава – це причина № 1, яка згодом призведе до проблем на каналізаційних мережах. Залишки цього напою накопичуються на стінках труб. Тільки уявіть, яка товщина засмічення утворюється за рік.
Серед іншого – сантехніки просять звертати увагу на мило чи освіжувачі, які мешканці вішають на обідки унітазів. Потрібно стежити, щоб вони не падали в каналізацію. Якщо таке трапилося, варто викликати фахівця, інакше є великий ризик забиття всієї мережі.
– Дуже часто трапляється, що під час аварійної ситуації на мережах теплопостачання чи водопостачання мешканцям доводиться розбирати ніші в стінах, аби ми могли дістатися до труб. А насправді річ у тім, що не можна «зашивати» сталеві трубопроводи, які проходять крізь квартиру, жодними дизайнерськими рішеннями. Вони мають бути в постійному доступі на випадок аварійних ситуацій, – додають в управлінській компанії.
І заключна порада – не економте на змішувачах. Дешеві досить швидко виходять із ладу та створюють чимало проблем.