loading

В осінньо-зимовий період надмірно зростає попит на енергоспоживання. У цей час люди частіше користуються електроприладами, а відповідно й на мережу навантаження збільшується. Тому в енергетичному відділі «Нової якості» розповідають, які сигнали не варто ігнорувати та як уникнути небезпечних ситуацій на мережах.

– Часто так трапляється, що мешканці приходять увечері додому й одночасно вмикають обігрівач, бойлер, мікрохвильову піч тощо. Усе це енергоємні пристрої, які не варто підключати до мережі паралельно. На жаль, не всі дотримуються такої рекомендації. Або ж ще гірше – для всіх пристроїв використовують одну розетку та перехідники. Тільки уявіть, якщо так само зроблять і ваші сусіди. Через надмірну навантаженість можуть згоріти кабелі чи відключитися автоматичні вимикачі в щитовій, – розповідає головний енергетик управлінської компанії Сергій Поліщук.

За його словами, сигналом до тривоги мають стати й пожовклі розетки. У такому разі доцільніше викликати профільного фахівця для перевірки всієї мережі вашої квартири.

Увагу мешканців повинно привертати й «блимання»  чи «вибивання» світла в помешканні або ж на сходових клітинах. Якщо помітили ці сигнали, Сергій Поліщук радить повідомляти до кол-центру «Нової якості».

Водночас він звертає увагу й на зарядні пристрої, наприклад, для телефонів чи будь-якої іншої техніки.

– Неодноразово був на викликах, коли дешеві китайські прилади розплавляли розетку та навіть вибухали. Тому краще не економити на зарядках, аби не наражати на небезпеку ні себе, ні мешканців інших квартир, – наголошує головний енергетик управлінської компанії.