
- yakistcherkass
- Листопад 2021
- Новини
Мешканці часто повідомляють про затоплення підвалу нечистотами та викликають аварійку. Сантехніки управлінської компанії оперативно прочищають мережі, але згодом ситуація повторюється. Це – перші сигнали того, що може знадобитися заміна каналізаційних випусків.
Це об’ємні роботи, на яких задіюємо не лише сантехніків, а й бригади з розкопок. Окрім того, отримуються погодження від інших організацій, чиї комунікації можуть пролягати поруч.
– На заміні випусків каналізації ми працюємо й технікою, і лопатами. Адже потрібно бути дуже обережним, щоб випадково не зачепити мережі інших підприємств. Наприклад: «Черкаситеплокомуненерго», «Черкасигазу», РЕМу, «Водоканалу», «Укртелекому». Тому погодження – обов’язкові, – розповідає майстер із розкопок Олег Козлов. – Саме ж залягання комунікацій може сягати до трьох метрів.
Від початку року управлінська компанія зробила заміни випусків на 25 адресах. Замість старих та зношених труб там проклали сучасні пластикові. У деяких випадках такі роботи були ускладнені не самим процесом, а нерозумінням з боку співвласників. Як-от на Смілянській, 80.
– Тут нам довелося витратити чимало часу, – додає Олег Козлов. – Без оновлення мережі неможливо було зупинити підтоплення підвалу. Але прокладання випусків довелося робити не за проєктом, оскільки технічне приміщення, де мав би з’єднуватися трубопровід каналізації, був засипаний будівельним сміттям. Тому ми вирішили прокладати мережу в іншому напрямку – через комірки мешканців. Та коли почали погоджувати це з людьми, отримали супротив. Через це робити затяглися. А в цей час інші мешканці будинку обурювалися цьому, вважаючи, що причина – в обслуговувальній компанії. Хоча «гальмували» роботи їхні ж сусіди.
Олег Козлов розповідає й про іншу адресу, де «Нова якість» спрацювала на випередження. У дворі будинку на Припортовій, 37 комунальне підприємство «Водоканал» оновлювало свої мережі.
– А ми паралельно замінювали каналізаційні випуски біля всіх чотирьох під’їздів. Хоч там і не було аварійної ситуації, але комунікації перебували в занедбаному стані, тож рано чи пізно таке втручання знадобилося б. Ми вирішили синхронізувати дії з комунальниками, щоб потім двічі не створювати мешканцям незручностей. Відновлення благоустрою також будемо виконувати спільно, – пояснює Олег Козлов.
До речі, як у випадку на Припортовій, так і під час будь-яких інших подібних робіт для відновлення благоустрою потрібен час. Ґрунт має утрамбуватися природнім способом. І це може зайняти близько місяця. Тому просимо мешканців із розумінням поставитися до цього та не обурюватися в разі, якщо асфальтне чи інше покриття не було відновлено оперативно.