loading

Зробити профілактичну прочистку каналізаційних мереж загального користування в будинках збирається управлінська компанія «Нова якість». Таку важливу процедуру передбачено договором. Утім для її реалізації необхідна допомога мешканців.

Головна інженерка «Нової якості» Катерина Папуша зауважує, що насамперед ідеться про прочистку комунікацій кухонних стояків – саме вони найбільше забиваються.

– Проєктний діаметр їхнього трубопровода – лише 50 міліметрів. Труби обростають іржею, жиром та іншими відкладеннями, і це значно ускладнює їхню прохідність та може призвести до забиття мереж. Тому прочищення – це необхідність, яка суттєво продовжить термін експлуатації труб, – говорить Катерина Папуша. – Утім для таких робіт необхідна присутність удома мешканців та доступ до мереж.

Критично важлива одночасна присутність співвласників у квартирах на перших, середніх (тих, де стоять ревізійні люки) та верхніх поверхах. А також наявність ключів від підвалу та техповерху, додає фахівчиня. Адже без цього процес прочистки неможливий.

Тому в «Новій якості» просять мешканців самоорганізуватися та у визначений день залишитися вдома, щоб надати сантехнікам доступ до комунікацій.

– Ми просимо мешканців між собою визначити дати, які їм були б зручні. Звісно, це необхідно завчасно погодити з нами, бо ж будемо формувати чергу. У визначений день приїдемо та прочистимо, – каже головна інженерка.

Сам процес залежно від забруднення труб становить від 20 хвилин до години. Усе – за умови наявності доступу до мереж та ключів.