loading

Поки на вулиці спекотно, в управлінській компанії активно готуються до майбутнього опалювального сезону. Усе – аби уникнути поривів на мережах та комфортно пережити зиму. Цьогоріч у планах – домити системи опалення будинків, які поки лишилися в черзі, відремонтувати аварійні ділянки мереж, які дали про себе знати минулоріч, та замінити запірну арматуру.

Що вдалося виконати, що – у планах та який ефект від такої підготовки, розповідають фахівці «Нової якості».

                        Промивка системи опалення

Цьогоріч у черзі на ці роботи – 75 будинків. Нині їх виконали вже у 24 багатоквартирках, розповідає начальник дільниці Сергій Олійник.

– Промивати систему опалення потрібно один раз на чотири роки. У 2019-му ми це зробили у 86 будинках, минулоріч – у близько 500, – говорить фахівець. – У такий спосіб мережі очищаємо від іржі, осаду, налипання органічних часток на стінках труб, радіаторів та інших комплектувальних системи. 

Мешканців про промивку інформують завчасно оголошеннями на під’їздах. Адже до старту робіт потрібно обов’язково завершити будь-які втручання в мережу опалення чи ремонти.

– Розбираємо елеваторний вузол, під’єднуємо рукав до «подаючого» й  зворотного трубопроводів. Після цього по системі проганяємо під тиском воду з повітрям, – описує процедуру Сергій Олійник. – Це так званий пневмогідроімпульсний спосіб промивки з використанням спеціальних компресорів. Перевага цього методу в тому, що він є ефективним для видалення навіть складних забруднень та лишається абсолютно безпечним як для навколишнього середовища, так і для самої системи опалення.

Зауважимо, промивка системи покращує прохідність носія та тепловіддачу, дозволяє виконати гідровипробування внутрішньобудинкових мереж для попередження аварійних ситуацій у період опалювального сезону.

                     Утеплення труб та заміна кранів

Зменшення кількості поривів та тепловтрат. Такого ефекту досягаємо шляхом заміни аварійних ділянок системи опалення, запірної арматури та утеплення труб. План цих робіт управлінська компанія складає ще в період опалювального сезону та під час обстеження мереж по його завершенню.

– Із середини квітня ми замінили 1525 метрів погонних труб, ще орієнтовно 15 кілометрів у близько 560 будинках – утеплили, – розповідає начальник дільниці Валентин Гришко. – Це переважно ті ділянки мереж, де під час минулого опалювального сезону сталися аварійні ситуації. Тоді ми шукали тимчасове рішення, аби в морози люди не лишалися без тепла. 

Фахівець додає, міняють запірну арматуру та труби там, де мешканці надають доступ до них. Адже часто мережі локалізуються в індивідуальних комірках у підвалі чи ж закидані там купою непотребу.

Окрім того, в управлінській компанії звітують: уже замінили 2156 кранів по стояках системи опалення та 208 ввідних засувок. 

– Запірну арматуру міняємо й у місцях, де взимку були пориви, а також там, де при обстеженні виявили проблеми, – додає начальник дільниці. – Це важлива складова системи. Адже в разі аварійної ситуації завдяки кранам ми можемо перекрити подачу носія по окремих стояках, а не в усьому будинку. Тобто мінімізуємо наслідки аварії для мешканців.