loading

Кілька років не був на вулиці, а спостерігав за світом із вікна квартири на дев’ятому поверсі. Це історія про чоловіка Ігоря, який мешкає в багатоквартирці по Шевченка, 239 і пересувається на інвалідному візку. Та віднедавна він теж може перебувати в людних місцях чи хоча б у власному дворі. Це стало можливим завдяки встановленню в під’їзді двох пандусів: зовнішнього та внутрішнього.

– До нас звернулася сестра цього чоловіка, вона якраз і доглядає його. Пані Лариса розповіла, що мріє, аби брат теж, як і більшість людей, міг бути на вулиці. Бо ж досі це було нереально: самотужки вона могла з’їхати з ним ним ліфтом на перший поверх, та далі – ніяк. Адже в їхньому під’їзді відсутній пандус. До того ж сходи першого поверху надто круті, щоб спускати по них інвалідний візок, – розповідає заступниця керівника управлінської компанії Ольга Протасенко. 

Заявку від пані Лариси в управлінській компанії прийняли та взялися до виготовлення пандусів. Спершу виготовили невеликий вуличний. Нахил сходів дозволяв установити залізну конструкцію, яка ідеально відповідає розмірам візка. Тож із цим працівники «Нової якості» впоралися швидко.

Значно складніше було зі внутрішнім пандусом. Сходи вузькі та одночасно круті, тож потрібно було змайструвати мобільне прилаштування, яке б не заважало рухатися іншим мешканцям, але було оптимальним до розмірів візка.

– Східці такі, що навіть нормально не можна було знести візок. Тому брат увесь час був удома. Просто сидів біля відчиненого вікна. Тож пандус – це не якась забаганка, це необхідність. До того ж у нас на сходовій клітині з інвалідністю не лише він, – говорить мешканка.

Внутрішній пандус теслі «Нової якості» виготовили відкидним, зафіксувавши його до стіни лише з одного боку. Він не становитиме перешкоду для людей, які йтимуть сходами. А за необхідності конструкцію опускатимуть для візка. Тепер Ігор разом із сестрою зможуть разом бувати на вулиці.