loading

Багатоквартирка на Байди Вишневецького, 60 відома на всі Черкаси. На її стіні – портрет Кузьми Скрябіна. І, напевно, більшість містян обов’язково робили фото на тлі цієї триповерхівки. Та якщо зовні вона привертала увагу зображенням відомого українця, то у дворі в очі кидалися ями на прибудинковій території та аварійні входи в під’їзди.

Мешканці розповідають, що змінюватися будинок почав лише в останні роки. Раніше комунальники оминали його увагою.
– Наша багатоквартирка – ще довоєнних років. Під час війни зазнала руйнування, а згодом була реконструйованою. У нас і досі є тодішні елементи – димоходи. Зрозуміло, що в такому давньому будинку й проблем виникає чимало. Але всі ми, мешканці, дуже його любимо, – ділиться Надія Харитонова.
Тому, щоб підтримувати будинок у належному стані, співвласники активно надсилають заявки до «Нової якості», вникають у процес їхнього виконання та навіть самостійно дбають про затишок двору та під’їздів. Стіни сходових клітин люди прикрасили картинами та малюнками, турбуються, щоб між поверхами було чисто.
 
Але вхід у такі чепурні під’їзди донедавна псували лише ґанки. Та днями управлінська компанія розпочала ремонт наддашків.

– Старі накриття були зруйнованими та дірявими: дощова вода постійно затікала, і на порозі утворювалися калюжі. Зараз нам його ремонтують. Зі свого боку, ми переконалися в тому, що з «Новою якістю» потрібно постійно тримати зв’язок, уточнювали, спілкувалися з майстринею по роботі з населенням, – ділиться власним досвідом пані Надія. – Так, торік у дворі нам частково виконали поточний ремонт доріжок. До того асфальт був дуже зруйнованим. Усе потихеньку робиться, і ми цим задоволені. Звісно, розуміємо, що виконати все й відразу не вийде, бо для цього потрібні час і кошти.
Про те, що мешканці цього будинку активно подають заявки та стежать за відповідальною сплатою, говорить і майстриня «Нової якості» Ніна Сусло. Ремонт асфальтного покриття, установлення лав на дитячому майданчику та всі інші звернення –  це все ретельно обговорювалося зі співвласниками.

–  Люди телефонують і до кол-центру, і мені особисто, пишуть письмові звернення. Ми зустрічаємося, обговорюємо план робіт та черговість, – додає майстриня. – Наступним кроком після ремонту наддашків стане відновлення освітлення на фасаді будинку та заміна паркану на клумбах. У нинішньому році також збираємося обстежити покрівлю, бо вона тут шиферна й місцями потребує ремонту. Вирішуватимемо щодо лав: або ж реставруємо нинішні, або ж поставимо нові. Поки мешканці міркують, як їм краще. І ніхто не скасовував поточних та аварійних робіт, – каже Ніна Сусло.