loading

Два будинки, які обслуговує управлінська компанія «Нова якість», уже забронювали за собою 70% коштів на роботи з енергомодернізації. Заявки на участь у програмі «Енергодім» схвалили ОСББ «Причиста-72» та «Припортова, 13». Мешканці часто дивуються, чому вздовж будинків ще не з’явилися будівельні ліса та навіть не «пахне» внутрішніми роботами.

Сьогодні розповідаємо про етапи реалізації Програми Фонду Енергоефективності та пояснюємо, коли черкаським будинкам чекати змін.

«Мільйони просто так не роздають»

Комплексна енергомодернізація для одного будинку коштує від 10 до 20 мільйонів гривень. Переважно це вартість із десятка робіт по осучасненню системи опалення, утепленню стін та заміні інших конструкцій. Самотужки провести ці роботи мешканці фінансово неспроможні. Тому управлінська компанія взялася активно популяризувати програму «Енергодім» серед населення. Вона дозволяє отримати до 70% коштів на перелічені роботи.

Але мільйони гривень просто так не роздають, говорить співзасновниця Асоціації ОСББ «Наша спільна справа»  Тетяна Іванюк. Аби отримати компенсацію, будинок має пройти кілька важливих етапів, визначених Фондом: від подачі заявки, розробки проєкту до виконання робіт та повторного аудиту. На це все може піти від одного до кількох років.

Зазвичай заявки, як і проєкти, не затверджують із першого разу. Фонд дає можливість їх доопрацювати, а це все час. Тому сподіватися, що держава з легкістю, без зайвих зусиль зробить мешканцям такий «вартісний подарунок» марно. Аби осучаснити багатоквартирку, потрібно пройти кілька важливих і тривалих етапів.

ЕТАП 1 триває від 2 до 8 місяців

  1. Реєстрація ОСББ та ухвалення рішення про участь у Програмі
  2. Енергоаудит та отримання сертифікату енергоефективності будівлі
  3. Підготовка заявки та пакету документів на розгляд Фонду
  4. Схвалення заявки

ЕТАП 2 триває від 4 до 6 місяців

  1. Розробка проєктної документації
  2. Проведення експертизи проєкту
  3. Відправлення пакету документів на розгляд Фонду
  4. Схвалення проєкту 

ЕТАП 3 триває від 6 до 18 місяців

  1. Виконання будівельних, монтажних та налагоджувальних робіт
  2. Проведення сертифікації енергоефективності будівлі та обстеження інженерних мереж
  3. Верифікація проєкту Фондом
  4. Схвалення та відшкодування основної частини ґранту

У середньому процес модернізації багатоквартирки триває від одного до двох років. Це залежить від активності та готовності до співфінансування співвласників.

Від слова до діла. Коли ж роботи?

Лише після погодження Фондом Енергоефективності вашої заявки та проєкту стартують будівельні та монтажні роботи. Однак це може статися не відразу, якщо до цього етапу ваш будинок підійшов у період опалювального сезону.

Енергомодернізація будинку розпочинається з внутрішніх робіт: установлення ІТП, балансувальних клапанів, терморегуляторів, системи вентиляції, проведення теплоізоляції труб тощо. Зрозуміло, що взимку, коли система наповнена теплоносієм, виконати це неможливо. У такому разі ОСББ може вести перемовини з підрядниками та підготовчі роботи, говорить засновник групи управлінських компаній «Нова якість» Андрій Бортник. 

Лише після внутрішніх робіт підрядні організації можуть перейти до зовнішніх: заміна вікон на енергозберігальні, установлення металопластикових дверей, утеплення зовнішніх стін та цоколя.

Сьогодні два ОСББ, які обслуговує компанія, отримали схвалення заявки від Фонду Енергоефективності. Це будинки, яким понад пів сотні років. Їхні стіни пропускають утричі більше тепла, дах удесятеро, аніж передбачено нормами.

Стіни старих будинків пропускають утричі більше тепла, дах – удесятеро, аніж передбачено нормами

І в такому стані понад 80% житлового фонду, який ми обслуговуємо. Клаптикове утеплення, часткова заміна вікон не дають бажаного ефекту. Місцеві програми не дозволять упродовж навіть десятка років модернізувати таку кількість багатоквартирок. Тому єдиний шанс для мешканців зробити своє житло сучасним та енергоефективним стати учасником програми «Енергодім». Перші будинки вже на етапі розробки та затвердження проєктної документації. За рік-два їхні мешканці зможуть побачити результати модернізації та економити на комуналці, – додає Андрій Бортник. 

Сьогодні ще чотири будинки ОСББ, якими опікується «Нова якість», очікують підтвердження участі в Програмі. Окрім того, у майже десяти будинках сформовані ініціативні групи та запущено процес. Якими можуть стати вже в недалекому майбутньому ці багатоквартирки  дивіться на фото.

Попередній
Далі

Якщо ви хочете енергомодернізувати свій будинок, звертайтеся: 56-01-01. Для запуску процесу потрібно сформувати ініціативну групу (від трьох співвласників), провести установчі збори, зареєструвати ОСББ. Юридичний та організаційний супровід гарантуємо на всіх етапах участі в Програмі.