loading

За одну ніч на стіні черкаського салону краси з’явилися незрозумілі напис та стрілки. Співробітники відразу здогадалися, що це не просто справа рук звичайних вандалів, а адреса телеграм-каналу з продажу наркотичних речовин та можливі вказівники на сховки «закладок». Зображення було добре видно на яскраво-жовтому фасаді будівлі. 

На такі небезпечні написи інтернет-адрес можна натрапити скрізь: на будинках, парканах, гаражах, у під’їздах та навіть ліфтах. Спершу може здатися, що це якесь незрозуміле графіті. Та якщо розібратися, виявиться, що це або покликання на телеграм-канали та сайти, на яких торгують наркотичними речовинами, або ж прямі вказівники вже на сховані  «закладки». 

За допомогою власниця салону Олена Макаренко звернулася до управлінської компанії, адже не раз чула про їхній соціальний проєкт – «Стоп-наркотик».  

– Я була приємно вражена тим, як «Нова якість» швидко відреагувала, – переповідає Олена Макаренко. – Нам пообіцяли, що маляри компанії за короткий термін зафарбують напис. Потрібно було лише підібрати фарбу. Адже стіна салону яскраво-жовтого кольору, а саме такого відтінку в малярів не було. Тому ми домовилися, що барвник придбаємо самостійно. Уже через день до нас приїхали двоє жінок-малярок й акуратно все зафарбували.

Пані Олена переконана, що такі написи не лише говорять про небезпеку, а й – про неповагу як до клієнтів, так і до пересічних містян, які проходять повз салон. Тому, жінка каже, у Черкасах дуже потрібна така ініціатива. Адже кожен зафарбований напис – це, як мінімум, перешкода для торгівлі небезпечними речовинами, і як максимум – чиєсь врятоване життя.

Ці написи – це як пандемія, яка досить швидко поширюється усім містом і не залежить від району. Так говорить черкащанин Сергій. 

Я вважаю, що через них у місті виникла плачевна ситуація, бо ж зараз їх надзвичайно багато незалежно від мікрорайону. Можливо, у центрі написів дещо менше, але вони все одно є, – каже Сергій.
Він теж нещодавно інформував управлінську компанію про небезпечне зображення наркотичного каналу на стіні будинку в Південно-Західному районі. Щодень проходить повз цю багатоквартирку і, як тільки побачив напис, зробив його фото, зафіксував адресу та спрямував інформацію на месенджер «Нової якості». Саме із соціальних мереж він і довідався про соціальну ініціативу управлінської компанії та переконаний, що вона дійсно допомагає в боротьбі з наркоманією.

Але було б добре, якби люди не просто знали про акцію, а й не відвертали голову, коли бачать напис. Я не говорю, що потрібно брати фарбу та самому зафарбовувати його, але принаймні не ігнорувати, – вважає пан Сергій.

Проєкт «Стоп-наркотик» у «Новій якості» започаткували ще два роки тому та не обмежилися лише будинками, які обслуговують.

Представниця управлінської компанії Ніна Сусло зауважує: звернення – із проханням прибрати написи наркоканалів – до компанії надходять із різних адрес.

– Ми зафарбовували їх як на фасадах багатоповерхівок, так і на парканах чи стінах магазинів. Були запити також із приватного сектору. Наші маляри виїздять на місце, підбирають колір та намагаються пофарбувати так, щоб напис не було видно, – говорить Ніна Сусло. – Більшість цих небезпечних графіті ми намагаємося прибрати за короткий термін. Але взимку через несприятливі погодні умови деякі заявки ми змушені були відтермінувати. Нині ж знову активізували роботу, тому й надалі просимо інформувати нас про небезпечні зображення.

Долучитися до знищення таких написів може кожен. Для цього потрібно зафіксувати напис на фото, записати точну адресу, де його помітили, та надіслати цю інформацію на месенджер фейсбук-профілю «Нової якості». 

– Для зручності містян у нашому месенджері є окремий розділ, який має назву «Стопнаркотик». Тобто туди потрібно написати адресу та прикріпити фото. Якщо ви не користуєтеся фейсбуком, то зателефонуйте принаймні до нашого кол-центру, – нагадує Ніна Сусло.

Одночасно з відправленням фото до управлінської компанії кожен може ще й заблокувати наркотичний канал за допомогою спеціального телеграм-бота. Це не займе багато часу, але точно врятує чиєсь життя @StopDrugs0472_bot