loading

Черкаський суд виніс ще три рішення стосовно містян, які заборгували за вивезення великогабаритних та ремонтних відходів компанії «Нова якість «Благоустрій». Загалом уже дев’ять боржників притягнули до відповідальності через несплату за послугу.

Нагадуємо, роботу з боржниками ще минулоріч компанія вела через наказне провадження, яке не потребує виклику сторін для розгляду справи по суті та менш фінансово затратне як для позивача, так і для відповідача. Після низки скасувань Валерієм Макєєвим рішень суду підприємство скористалося правом на позовне провадження. Тепер замість лише кількох сотень боргу мешканці змушені будуть сплатити ще й 2102 гривні судового збору. У компанії наголошують, що поки до суми стягнення не додають витрати  на роботу адвокатів.

– Більшість боржників апелюють до відсутності індивідуального договору на вивезення негабариту та тим, що вони не користуються цією послугою. Хтось має угоди зі сторонніми організаціями, які возять сміття до наших контейнерів, що зумовлює подвійну плату саме мешканцями. Хоча ми неодноразово заявляли: відсутність індивідуального письмового договору між сторонами не може бути підставою для звільнення від сплати вартості житлово-комунальних послуг, і про це прямо говорить закон та судова практика, – коментує адвокат Максим Підгорний.

Нині на розгляді в суді перебуває ще близько десятка аналогічних справ. Тепер роботу з боржниками компанія веде системно. 

– Мешканці мають усвідомити, що законодавець зобов’язує саме споживача укласти договір із компанією-переможцем конкурсу на надання послуги. Якщо мешканець не звернувся в наш абонентський відділ для цього, він не звільняється від сплати за послугу з вивезення негабариту, – додає адвокат.

У «Новій якості» закликають не накопичувати борг та не чекати повістки до суду. Сплатіть заборгованість сьогодні, аби не переплачувати за судові витрати завтра.

ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ: Замість кількох сотень – тисячі. Суд зобов’язав черкасців сплатити борг за негабарит

Нижче публікуємо ще три рішення судів у справах щодо боржників:

Рішення 1

Рішення 2

Рішення 3