loading

Прибудинкова територія цього гуртожитку настільки затишна, що нагадує європейський дворик. Так говорять про багатоквартирку на Нижній Горовій, 43 і її мешканці, і сусіди. Приводити її до ладу тут почали не так і давно: відколи будинком почала опікуватися «Нова якість», а люди зрозуміли власну відповідальність за свій гуртожиток.

Колись він перебував на балансі ПРАТ «Азот». Нині його обслуговує управлінська компанія.

– Азот нам частково робив ремонт на кухнях та сходових клітинах. Однак цього було замало. Адже коридори та перший поверх перебували в жахливому стані, а наддашок, що на вході, постійно протікав. На прибудинковій території все стоптували: парканчиків не було, і люди із сусідніх будинків ходили по наших клумбах, скорочуючи собі дорогу. Тільки посадимо якісь квіти, їх відразу затоптували, – пригадує мешканка Юлія Тараненко.


Пані Юлія якраз одна з тих, хто вболіває за свій будинок, тому взяла на себе обов’язки старшої гуртожитку. Розповідає, що її перша заявка до управлінської компанії, стосувалася ремонту входу в під’їзд: наддашку та сходів на ґанку. Із наступним зверненням жінка теж не забарилася.

– Це було прохання поставити нам огорожу, щоб нарешті облагородити клумби та зробити так, щоб по них не топталися. Нам її змонтували за короткий термін, – говорить жінка. – Мені подобається співпраця з «Новою якістю», бо тут мене чують. Ось з останнього, що виконували в нашому будинку й чим ми задоволені, – став ремонт першого поверху, який не робили тут упродовж останніх 20 років.

Майстриня по роботі з населенням «Нової якості» Наталія Пенгель додає, що перший поверх тут дійсно був у жахливому стані: фарба на стінах облущились, місцями з’явилися тріщини. Тому, як тільки на рахунку будинку накопичилися кошти, управлінська компанія розпочала ремонт.

– Виконували ми тут і чимало інших робіт. Зокрема, обпилювали дерева, частково ремонтували покрівлю, поставили поручень на вході та мініпандус. Є в цьому будинку віднедавна й нові поштові скриньки, – перераховує Наталія Пенгель. – А попереду – ще багато планів.

Таких результатів не досягти без вчасної оплати послуги з управління будинком. Це, наголошує майстриня, перший крок до виконання заявок та прохань від мешканців. Таку ж думку Юлія Тараненко постійно розтлумачує й своїм сусідам.

– У нашому гуртожитку – сотня кімнат. Платять, звісно, не всі, є кілька стабільних боржників. Тому якщо роблю чергову заявку на роботи, а майстер каже, що в нас бракує коштів, то особисто беру в управлінській компанії списки кімнат, мешканці яких мають борги, і вивішую їх на поверхах, – ділиться своїми методами жінка. – Хочеться жити в нормальних умовах, щоб у нас було гарно. І я чудово розумію, що безкоштовно ніхто нам не зобов’язаний щось робити.

Юлія говорить, що від мешканців сусідніх будинків частенько чує, мовляв, територія біля гуртожитку нагадує європейський затишний дворик. Гарні обгороджені клумби, завжди прибрано, багато насаджень – це те, що можна спостерігати на Нижній Горовій, 43 упродовж усього літа.
– І я точно можу заявити, що в нас найгарніший гуртожиток на всі Черкаси. Ми й надалі подаватимемо заявки на роботи, щоб він ставав ще кращим. А я ж зі свого боку прошу мешканців цінувати й наше майно, і працю фахівців «Нової якості», які доводять все тут до ладу. Приємно, що й реагують швидко. От скажімо, прошу замінити лампочки в під’їзді, і вже наступного дня бачу електромонтера. Тому я дивуюся, коли чую нарікання на управлінську компанію. Бо ж до «Нової якості» будинки перейшли в не найкращому стані, і це треба розуміти. Сплачуйте комуналку, не накопичуйте борги, подавайте заявку – і теж побачите результат.

А тим часом мешканці гуртожитку на Нижній Горовій, 43 уже сформували перелік своїх наступних заявок.

Чекають на косметичний ремонт сходових клітин та коридорів загального користування. Кажуть: хочуть, аби було так само, як зараз на першому поверсі.