loading

Контроль усіх водіїв, які сідають за кермо це звична практика комунальних сфер у різних країнах світу. Зокрема, у Фінляндії алкотестери є в багатьох тракторах, і техніка не заведеться, якщо водій буде напідпитку. В управлінській компанії «Нова якість» перевірку на вміст алкоголю проходять не лише водії, а й співробітники, які працюють із бензопилами, косарками чи будь-якою іншою технікою. 

І мешканці, чиї будинки ми обслуговуємо, і керівництво компанії мають бути стовідсотково впевнені, що наші працівники на своєму робочому місці завжди тверезі. Тож ще кілька місяців тому на підприємстві налагодили перевірку алкотестером та вирішили, що проходити його має не лише персонал, який сідає за кермо робочих автомобілів, а й вантажники та люди, які працюють із технікою, розповідає менеджер із логістики управлінської компанії Сергій Уханьов.

Алкотестер стаціонарний, розміщений на першому поверсі офісу «Нової якості». Співробітники проходять його двічі: уранці, вийшовши на роботу, та увечері перед тим, як іти додому. Сама процедура займає лічені секунди: працівник здійснює активізацію персональною карткою, дихає з відстані, і алкотестер відразу показує результат. Зелений колір свідчить, що вміст алкоголю не виявлено, а червоний сигналізує, що людина напідпитку. Одночасно відбувається ще й фотофіксація. Уся інформація миттєво надходить на сервер транспортного відділу.

Попередній
Далі

Менеджер із логістики говорить, що спершу деякі співробітники намагалися «обдурити» алкотестер: дихали з більшої відстані, аніж потрібно, або ж замінювали один одного, закриваючи камеру рукою. 

Та потім зрозуміли, що цей прилад дисциплінує, бо ж якщо працівник з’явився на роботу п’яним, його не допустять до виконання своїх обов’язків, а відповідно й не нарахують оплату за цей день.  

Вантажник Володимир Ткаченко до алкотестера завжди підходить без хвилювань. Чоловік запевняє, що в жодному разі не вживає алкоголь ні напередодні роботи, ні під час робочого дня.

Можу випити лише у вихідний, якщо є якесь свято, – каже Володимир Ткаченко. – А алкотестер – це правильна річ і не лише, коли йдеться про кермування автомобілем. Цей прилад дисциплінує та змушує бути ще більш відповідальним.