loading

Ще вісім будинків для вуличних котів виготовили теслі управлінської компанії «Нова якість». Два з них уже прилаштували наприкінці року, решту  встановлять у січні. За потреби котячі будинки продовжать майструвати і надалі.

Нагадаємо, ще в листопаді Благодійна організація «Доброкіт» та управлінська компанія «Нова якість» започаткували в місті спільний проєкт «Котодім». Разом розробили макет будинку для бездомних котів.

Як і попередній, нові будинки також виготовляли із залишків матеріалів. Але їх суттєво вдосконалили. Будинки зробили значно вищими, а одна зі стінок тепер має дверцята. Які зміни потрібні в нових конструкціях, радили зоозахисники.

Потреба в таких будинках, говорить керівниця БО «Доброкіт» Яна Тябут, надзвичайно велика.

– Усі зоозахисники знають, що якраз у зимовий період котів доводиться лікувати найчастіше. Вони промерзають і хворіють, їм немає, де заховатися від дощу і снігу, – розповідає Яна Тябут. – Тому такі будинки справді важливі. Вони зручні та естетичні.

Саме представники благодійної організації визначають, за якими адресами будуть розміщуватися всі новостворені котячі конструкції. Від містян надійшло вже близько 30 запитів із проханням установити котодім.

– Та має бути кілька передумов. Зокрема, повинен бути куратор, який доглядатиме за котами та стежитиме за будиночком. Окрім того, мешканці мають дати згоду на встановлення котодому, – зауважує Яна Тябут.

Керівник групи управлінських компаній «Нова якість» Андрій Бортник запевняє, що виготовлення котячих будинків продовжуватиметься й надалі. Він додає, що співпраця з волонтерами наштовхнула на ще один спільний проєкт.

– Плануємо розмістити в місті контейнери для збору пластику. Усі кошти від його продажу спрямовуватимемо на придбання корму та лікування тварин, якими опікуються зоозахисники. У такий спосіб мешканці й позбудуться непотрібного пластику, і допоможуть громадським організаціям. Згодом повідомимо про цю ініціативу детальніше, – розповідає Андрій Бортник.