loading

Кинув пластикову пляшку до спеціального контейнера допоміг бездомному коту чи песику. У Черкасах започаткували новий соціальний проєкт, мета якого збирати кошти для лікування та харчування вуличних тварин. Та для цього не потрібно перераховувати гроші на рахунки благодійних організацій, достатньо правильно сортувати сміття, зокрема, пластик. Його необхідно принести до контейнера зі спеціальним маркуванням.

На десяти сміттєвих майданчиках Черкас з’являться нові ємності для збору пластикової тари. На кожній з них буде зображений кіт та зазначена інформація про те, що всі кошти від переробки пластику, вкинутого сюди,  спрямовуватимуться на лікування та харчування безпритульних тварин. Перший контейнер поставили за адресою Гоголя, 290.

Це пілотний соціальний проєкт, який ініціювала управлінська компанія «Нова якість» за підтримки благодійної організації  «Доброкіт» та товариства захисту тварин «Друг».

Ми вже давно співпрацюємо із організацією «Доброкіт» разом встановлюємо будинки для вуличних котів. Тому добре знаємо, що зооволонтерам увесь час потрібні чималі суми коштів, щоб лікувати, стерилізувати та харчувати тварин. Поступово у нас з’явилася ідея, як можна було б допомагати на постійній основі, а не лише разово.  І сьогодні ця ідея переросла у тривалий проєкт. Ми залучили партнерів і знайшли ресурс, щоб закупити контейнери.  Весь пластик з них здаватиметься на переробку, а кошти від цього рівнозначно розподілятимуться між «Друг» та «Доброкіт»   говорить засновник групи компаній «Нова якість» Андрій Бортник.


Зоозахисник із благодійної організації «Друг» Валентина Калініна
каже, що кошти їм потрібні постійно, адже  мало не щодень лише на стерилізацію відвозять до десяти кішок та зо двоє-троє собак.

– Безпритульні тварини кожного дня потребують допомоги: ми їх лікуємо, стерилізуємо. Звісно, ветклініки роблять нам знижки, але навіть незначні суми увесь час накопичуються. Тому така ініціатива нам дуже допоможе, впевнена пані Валентина.

Представниця благодійної організації «Доброкіт» Яна Тябут додає: до допомоги тепер легко можуть долучитися всі містяни. Достатньо  викидати пластикові пляшки до маркованих контейнерів.

Тож, виносячи сміття, обов’язково звертайте увагу, чи є на вашому майданчику контейнер із відповідною табличкою. Кожна пляшка – це додаткова гривня для кота чи собаки. А потреби у нас щодня різні: наприклад, сьогодні на лікування потрібно 500 гривень, а завтра хтось із тварин хворіє, і мова заходить вже про значно більшу суму. Зараз всі наші підопічні утримуються за допомогою донорів, які жертвують нам кошти, також часто лікуємо їх за власний рахунок. Тому  проєкт від «Нової якості» дуже потрібний. Якщо люди не можуть взяти тварину з притулку, то точно можуть допомогти, кинувши пластикову пляшку до спеціалізованого контейнера, – звертається до черкасців Яна Тябут. 

У «Новій якості» зазначають, що аналогічні соціальні контейнери готові встановлювати і надалі, якщо на них буде запит від містян. Про це мешканцям потрібно повідомити в «Друг» чи «Доброкіт». І благодійний контейнер може з’явитися на найближчому сміттєвому майданчику. 

Адреси перших десяти майданчиків, на яких упродовж кількох днів з’являться контейнери:

Гоголя, 290 
Верхня Горова, 52
Шевченка, 345
Благовісна, 185
Нечуя Левицького, 14 – 14/1
Сержанта Смірнова, 2
Героїв Дніпра, 69
30 років Перемоги, 48
Генерала Момота, 7
Смілянська, 108