loading

Майже в усіх багатоквартирках Черкас, окрім нових, закінчився термін експлуатації мереж. Про це в ефірі телеканалу «ВІККА» повідомив засновник групи компаній «Нова якість» Андрій Бортник.  Ідеться про мережі водопостачання, теплопостачання та водовідведення.

  Вони вже давно повинні бути заміненими. Але цього не відбулося, бо, на жаль, держава усунулася від цієї проблеми. Спершу було рішення про те, що при передачі багатоповерхівки з балансу комунальних служб на управлінські компанії чи ОСББ міська влада повинна зробити капітальний ремонт будинку коштом державного бюджету. Потім зрозуміли, що таких коштів немає та переклали всі проблеми на плечі мешканців, – зазначив Андрій Бортник. 

Та за рахунок квартплати, наголошує Андрій Бортник, капітальні ремонти не виконати. До того ж вони не передбачені тарифом.

 – Ми розуміємо, що в мешканців немає достатньо коштів, щоб зробити заміну всіх мереж у будинку. Тому це спричиняє певну напругу в нашій роботі та подекуди викликає незадоволення людей. Вони не розуміють, чому ми, наприклад, робимо лише клаптиковий ремонт покрівлі, а не капітальний. Тому ми постійно наголошуємо: коштів, які сплачують мешканці, вистачає тільки на поточне обслуговування, а на капітальні ремонти їх просто бракує. Тут треба або кошти бюджетної програми, або додаткові заощадження від мешканців. 

Головна інженерка «Нової якості» Катерина Папуша додає, що якраз зношеність мереж – це основна проблема будинків.

      Комунікації ми отримали не в найкращому стані, і їхнє утримання – це теж досить складний процес. Це постійні технічні огляди, частковий ремонт, профілактичні роботи тощо. Ми робимо все можливе, щоб запобігти аварійним ситуаціям у будинках, – говорить Катерина Папуша.

Окрім того, існує ще одна проблема: у багатьох багатоквартирках мережі прокладено прямо під підлогою житлових помешкань.

  Найімовірніше, багатоповерхівки проєктувалися як тимчасове житло. Адже в них відсутні підвальні приміщення. І, відверто кажучи, обслуговування таких будинків – найскладніше. А це, до речі, майже 40 відсотків житлового фонду, який у нас під управлінням, – резюмує Катерина Павлівна.