loading

«Наша давня мрія збулася!» Так про висадку квітучих дерев на шкільній території говорить директорка черкаської гімназії №9 Ірина Топчій. Цей навчальний заклад, як ще близько 30 інших, нещодавно отримав саджанці сакури від управлінської компанії «Нова якість».

Це була наша давня мрія, бо подвір’ю школи вже 40 років. Багато старих дерев довелося вирізати, тому з’явилась галявина, на якій треба було проводити озеленення. І акція від «Нової якості» #Sakuraday_у_Черкасах дуже органічно вписалася в нашу шкільну ініціативу «Дерева замість квітів», – розповідає директорка гімназії №9 Ірина Топчій. – Ми дякуємо управлінській компанії за такі гарні сакури. Сьогодні кожен працівник чи учень, який до цього не саджав дерева, отримав можливість це зробити та водночас долучитися до озеленення гімназії.

Робота на свіжому повітрі збадьорила дітей. Хтось активно шукав вільний інструмент, аби загортати землю, хтось – підносив воду для поливу, а дехто – керував процесом. Учні гуртом пояснювали, як правильно саджати дерева й доглядати за ними. 

До цього я висаджувала лише вишню. А сьогодні вперше – сакуру, – говорить учениця гімназії №9 Софія Піньковська. – Спочатку треба викопати ямку, далі залити туди води, поставити саджанець та засипати землею. Садити дерева потрібно для того, щоб у нас був кисень, а навколо було гарно. 

Та це далеко не єдиний навчальний заклад у місті, де з’явилися молоді саджанці. Так сакури незабаром розквітнуть і в Черкаській санаторній школі. Там учні із соцмереж дізналися про акцію від управлінської компанії та разом із батьками залишили заявку на участь у Sakuraday.  

– У нас якраз триває екологічний флешмоб у межах Всесвітнього дня землі. А тому територію закладу намагаємося максимально озеленити. Там уже висадили кущі бузку, древовидного піона, вічнозелені дерева, колоновидні каштани, горіхи та багато квітів. Тепер до них додалися й молоді сакури, – каже заступниця  директора з виховної роботи Черкаської санаторної школи Любов Будник. Наші діти вже чекають із задоволенням, коли дерева розквітнуть. Ми були в зеленому господарстві та бачили ціни на них. Тому дуже вдячні «Новій якості», що не відмовили та дали саджанці. Думаю, якщо через рік до нас завітаєте, ви побачите, які дерева доглянуті та як гарно цвітуть і тішать усіх.

Не вперше бачить східне дерево учень 4-го класу, Ілля Прокопенко. Адже вдома має таку ж сакуру, яка квітне рожево-білим цвітом та надзвичайно пахне. Тому вже не може дочекатися, коли й на подвір’ї гімназії дерева пустять перші бруньки.

Загалом кілька сотень саджанців отримали майже три десятки дитячих садочків та шкіл Черкас. Засновник групи компаній «Нова якість» Андрій Бортник розповідає про мету проведення #Sakuraday_у_Черкасах.

Сакура – це символічне дерево. Колись я відвідував Японію та зрозумів, з яким трепетом японці ставляться до нього. Мені захотілося зробити щось схоже в Черкасах, – розповідає Андрій Бортник. – Як управлінська компанія майже два роки ми займаємося омолоджувальною обрізкою дерев, а також видаленням аварійних. Тому коли мешканці почали звертатися з проханням, щоб на місці видалених – саджали щось нове, і виникла ідея влаштувати #Sakuraday. А ми, зі свого боку, вирішили розширити цю акцію, стали найбільшими в Черкасах партнерами проекту “Озеленення планети” і передали сотні саджанців для шкіл та садків міста.

Ще однією метою, додає засновник групи компаній «Нова якість», є згуртування мешканців навколо їхніх будинків. Адже основною умовою було те, що мешканці самостійно обирають місце, готують ями та висаджують дерева. А відповідно – доглядають за ними та бережуть.

Нагадаємо: за період акції понад дві тисячі дерев управлінець подарував мешканцям, які написали у фейсбук-месенджер та інстаграм «Нової якості». До слова, сакури були надані також дитячим садочкам, школам, закладам охорони здоров’я та всім, хто звернувся із цим питанням у рамках всесвітньої програми по озелененню планети.