
- yakistcherkass
- Листопад 2021
- Новини
Сплачувати мають так, як і власники квартир. Адже нежитлові приміщення – це така ж частина багатоквартирки, як і ваше помешкання. Вона під’єднана до внутрішньобудинкових мереж, має ту ж прибудинкову територію тощо. А тому на ці площі поширюється дія тарифу на утримання багатоквартирки.
Про це пояснює адвокат групи компаній «Нова якість» Максим Підгорний.
– Кілька тижнів тому ми виграли судовий процес, пов’язаний із цим питанням. Власник магазину-салону з офісними приміщеннями на Благовісній, 421 звернувся з позовом та вимагав скасування попередніх і припинення подальших нарахувань за послугу з управління будинком, – розповідає адвокат. – Позивач аргументував це тим, що приміщення є повністю незалежним від багатоквартирки. Але реалізувати принцип «моя хата скраю» не вийшло, оскільки закон чітко визначає, що утримання будинку відбувається пропорційно до частки власника. Окрім того, навіть у Конституції України зазначено, що «Власність зобов’язує». І нам було не зрозуміло, чому одні мають платити та сплачують за послугу, а позивач – ні.
Лише за 2019-2020 роки за управління будинком власник цього магазину заборгував майже 20 тисяч гривень. Ці недоотримані кошти мали б витрачатися на утримання багатоквартирки та поточні ремонти в ній.
– І довести це суду було не складно. Адже вказане нежитлове приміщення – частина будинку. А дія договору на управління багатокартиркою поширюється на всіх співвласників, зокрема й магазин. Тому відхилення позовних вимог насамперед було б справедливим рішенням суду стосовно решти людей, які тут мешкають, – додає Максим Підгорний.
Прогнозовано так і сталося. Суд відмовив у задоволенні позову власника повністю. Він має сплатити борг за управління будинком за весь період. Нині вже триває процес переговорів щодо реструктуризації заборгованості.
В управлінській компанії закликають співвласників справно сплачувати за цю послугу незалежно від того, чи маєте ви у власності квартиру або нежитлове приміщення. Адже стан багатоквартирки та спроможність компанії виконувати поточні ремонти її мереж та конструкцій пропорційно залежить від рівня проплат. Тож будьмо взаємовідповідальними один перед одним.
Із повним рішенням суду можна ознайомитися ЗА ПОКЛИКАННЯМ.