loading

Сотні картатих фасадів будинків можна нині побачити в Черкасах. Усе через те, що деякі власники квартир утеплюють лише стіни власної оселі. Це не лише має неестетичний вигляд та є порушенням правил благоустрою, а й навіть несе загрозу для їхньої багатоповерхівки. Далі пояснюємо чому.  

По-перше, «клаптикове» утеплення фасаду тягне за собою зміну зовнішнього вигляду багатоквартирки. А це як порушення ст. 6 ЗУ «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», так і правил благоустрою міста. Тому рішення про утеплення має ухвалювати більшість співвласників. Якщо ж будинок обслуговує управлінська компанія – мешканцям потрібно звернутися до неї. До того ж роботи з утеплення повинні проходити за чітко визначеними державними будівельними нормами.

За умови самовільного точкового утеплення містянам варто готуватися до сплати штрафу. За порушення правил благоустрою Кодекс України про адміністративні порушення (ст. 152) передбачає від 20 до 80 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.  

По-друге, такі зміни фасаду можуть мати негативні наслідки для всього будинку. На цьому наголошує енергоаудитор Роман Прапро.

При «клаптиковому»  утепленні часто накладають недостатню товщину самого матеріалу. Тому так звана «точка роси», яка мала б зберігатися в шарі утеплювача, переходить на межу між ним та стіною. Як наслідок, краплі конденсату збираються в мікротріщинах швів чи стін. Накопичення ж вологи спричинює грибок, що розростається з однієї квартири по всій будівлі. А в гіршому випадку – призводить до розширення тріщин та відповідно руйнування стіни вашої багатоквартирки, – каже Роман Прапро.

Найоптимальнішим є утеплення всього будинку, додає фахівець. Такі роботи потребують значних коштів, тож це фінансово недоступно для багатьох мешканців. Та зробити це з економією можна завдяки програмі «Енергодім». Вона передбачає більше десятка заходів для енергомодернізації багатоквартирки. А одним із них і є повне утеплення фасаду. До того ж це гарантія компенсації левової частини коштів від держави, а решту витрат – управлінська компанія покриває за рахунок квартплати.

Додамо, власникам, які до участі в Програмі вже «клаптиково» утеплили оселю, доведеться робити все наново. Адже в інший спосіб ефективно виконати утеплювальні роботи неможливо через недотримання вимог ДБН.

Якщо ви хочете енергомодернізувати свій будинок, звертайтеся: 56-01-01. Для запуску процесу потрібно сформувати ініціативну групу (від трьох співвласників), провести установчі збори та прийняти рішення про участь у Програмі. Юридичний та організаційний супровід гарантуємо.