loading

Металеві інструменти, кавуни, котячий наповнювач, консервація та навіть цегла. Ці та інші речі регулярно дістають із каналізаційних мереж черкаських багатоквартирок працівники «Нової якості». Щодень у кол-центр управлінської компанії надходить до десяти заявок від мешканців про забиття каналізації по стояку чи в підвалі. Аварійна бригада виїздить на такі виклики упродовж години та промиває комунікації спеціальним обладнанням фірми ROTHENBERGER.

Про це розповідає головна інженерка управлінської компанії «Нова якість» Катерина Папуша.

–  Трапляються три випадки забиття комунікацій –  по стояку, у підвалі або ж на прибудинковій каналізаційній мережі. У перших двох – виїжджають на прочищення фахівці «Нової якості», – говорить Катерина Папуша. – Засмічення у 98% випадків відбувається через порушення мешканцями правил користування каналізацією. Ми витягуємо як яблука, кістки, консервацію, так і памперси, ганчірки чи пляшки. А минулоріч на Сумгаїтській, 24/1 із мережі взагалі дістали кухонну тюль!

Ще однією причиною забиття каналізації є жир. Він осідає та налипає на трубах. Це відбувається, коли мешканці миють посуд холодною водою (через відсутність гарячої чи з метою економії). Систему ж радять регулярно промивати гарячою водою, аби уникнути налипання жирів. В управлінській компанії також рекомендують ставити захисні сіточки у всі раковини, які запобігатимуть потраплянню в каналізацію як кавової гущі – на кухні, так і волосся – у ванні.

У компанії кажуть: найчастіше аварії трапляються навесні та восени через масове «змивання» минулорічної консервації. Складніші ж випадки – це коли в каналізацію потрапляють тверді речі.

– Цеглу, скляні предмети, металевий лом, шматки чавуну нам доводиться діставати з мереж в інший спосіб.  Адже такі «забруднення» неможливо прочистити навіть потужною машиною чи каналізаційним тросом. Тому доводиться власноруч розбирати мережу та вирізати предмети. Це дуже ускладнює роботу, – пояснює головна інженерка.

Каналізаційні трубопроводи виходять на дах. Саме звідти до них найчастіше й потрапляють такі тверді відходи, коли їх залишають під час утеплення фасаду чи ремонту покрівлі. У компанії закликають містян прибирати після себе сміття, аби воно не потрапило в мережу.

Забиття комунікацій, стверджує Катерина Папуша, несе загрозу насамперед для самих мешканців.  Затоплення підвалів, квартир (особливо перших поверхів) каналізаційними стоками, зупинка роботи як внутрішньобудинкових систем, так і мереж водовідведення – найчастіші наслідки недбалого користування каналізацією. Тому інженерка радить не перетворювати унітаз та раковину на смітник.