loading

У кінці квітня в Черкасах вибухнула газова колонка у квартирі на Ложешнікова, 18. На початку травня в Калуші зірвалася газова плита. У червні через газ стався вибух у київській багатоповерхівці на Позняках, загинули люди. Іноді неправильна експлуатація без належного обслуговування призводить до трагедій.

Розбираємо 5 головних небезпек, їхні причини та наслідки із технічним директором ТОВ “Газ-Сервіс” Григорієм Беспаловим.

 

Небезпека № 1: Використання плити та газової духовки одночасно

Запікав м’ясо у духовці та варив гарнір до нього одночасно, напевно, кожен із вас. Переконаний, до цього моменту ви вважали, що це нормально. Та здивую: правилами експлуатації газової плити це категорично заборонено. Адже призводить до перегріву корпусу та деформації деталей, газових комунікацій: пересихають прокладки, тріскаються патрубки, по яких постачається газ до плити.

Як наслідок: витік газу, загроза вибуху.

Щоб запобігти: не використовуйте одночасно газову духову шафу та поверхню плити.

 

Небезпека №2. Забиті форсунки

Збігла рідина з каструлі, випав шматок картоплі під час смаження, оббризкало жиром поверхню чи духовку газової плити під час приготування їжі. Ми вирішуємо проблему протиранням поверхні та забуваємо за форсунки, через які подається газ. Часто вони забиваються залишками їжі.

Як наслідок:  неправильне горіння, чадний газ, втрата свідомості. Гірший сценарій – вибух при повторному запалюванні.

Щоб запобігти: не залишайте їжу під час приготування без нагляду. Щоразу ретельно мийте поверхні. Якщо помітили, що форсунки конфорки забиті, – викликайте майстра.

 

Небезпека № 3. Увімкнення газової колонки під час роботи кухонної витяжки

Експлуатувати газову колонку заборонено без перевірки тяги. Пам’ятайте, автоматична кухонна витяжка у 10 разів потужніша за димохід газової колонки чи котла.

Як наслідок: це може спровокувати зворотну тягу і продукти горіння потраплять у приміщення. Є ризик виникнення пожежі.

Щоб запобігти: перед запалюванням газової колонки уважно перевіряйте тягу та вимикайте автоматичну витяжку над газовою плитою.

 

Небезпека №4. Пил, жир та наліт інших речовин у колонці

Димохід працює як витяжка і на внутрішні поверхні газової колонки потрапляє чимало забруднюючих речовин. Вони є причиною неправильного процесу горіння, виникнення копоті, забивання теплообмінника сажею. Це все погіршує тягу через колонку.

Як наслідок: Рівень чадного газу в процесі неправильного горіння зростає у рази від передбаченого нормами. Окрім того, може загорітися сажа, а це головна причина вибухів та пожеж.

Щоб запобігти: потрібно щорічно обстежувати газову колонку, чистити усі поверхні.

 

Небезпека №5. Перегрів

Газовій колонці теж загрожує ця небезпека. Наприклад, коли ми змішуємо гарячу воду із холодною. Підміс холодної води до гарячої не має перевищувати 25%. Адже в іншому разі ми зменшуємо тиск подачі холодної води через нагрівальні елементи колонки.

Як наслідок: зростає температура нагріву води, можливе закипання, перегріваються поверхні колонки. Вона може зірватися або ж ошпарити вас окропом.

Щоб запобігти: відрегулюйте комфортну температуру нагріву води, аби використовувати її без підмісу холодної.

ГОЛОВНА НЕБЕЗПЕКА: Самостійне обслуговування плити чи колонки

Це обладнання підвищеної небезпеки. Його обслуговування дозволене лише фахівцями, які мають відповідну освіту та дозволи. Самовільне втручання може призвести до усіх вищеперелічених наслідків.