loading

Не всі підвальні приміщення багатоквартирних будинків є безпечними  найближчим сховком для мешканців у випадку надзвичайної ситуації. Пояснюємо, чим має бути обладнаний підвал-укриття та як себе поводити, аби не спровокувати аварійну ситуацію.

Існує військове ПРАВИЛО ТРЬОХ: 3 хвилини без повітря, 3 дні без води, 3 тижні без їжі. Тому в підвалі-укритті, в яке ви захочете спуститися, має бути:

– ПРИМУСОВА СИСТЕМА ВЕНТИЛЯЦІЇ. Аби у разі обвалу та блокування вікон чи дверей, усі, хто перебувають у підвалі, могли протриматися, поки їх дістануть рятувальники

– ЗАПАС ВОДИ, ХАРЧІВ ТА ЛІКІВ. Подбайте про це у своєму підвалі на випадок небезпечної ситуації. Візьміть із собою теплі речі та тривожний рюкзачок із найнеобхіднішим

– І ГОЛОВНЕ – ДВА ВИХОДИ. Якщо один завалило уламками, ви зможете вийти через інший. Запасним виходом у крайньому випадку можуть слугувати невеликі, так звані «слухові», вікна у підвалі. Зараз до нас часто надходять заявки з проханнями закласти їх піском чи забити іншими матеріалами. Ми цього не робимо, адже після цього потенційно придатний для сховку підвал перетвориться на пастку.

ОЗНАЙОМТЕСЯ: В Україні – воєнний стан! Адреси укриттів, контакти та джерела інформації

 

Як поводитися у старих підвалах,

аби не спровокувати біду?

Для цього потрібно запам’ятати кілька важливих правил:

– БЕЗ ЕЛЕКТРИКИ. У старих підвалах не передбачене освітлення та розетки. Тут прокладені комунікації водопостачання, відведення та тепла. Там акумулюється сирість, а тому є ризик короткого замикання. Тому візьміть із собою ліхтарик та портативний зарядний пристрій для мобільного.

– ДИВІТЬСЯ ПІД НОГИ. Частина комунікацій у будинках проходять по підлозі. Старайтеся не наступати на труби під час руху підвалом, аби не спричинити аварійну ситуацію.

– НЕ ВІШАЙТЕ РЕЧІ НА КРАНИ І ТРУБИ. Зараз наші аварійки часто виїздять на заміну відірваних кранів чи пошкоджених труб. Якщо ви перебуваєте під час повітряної тривоги у підвалі, то просимо не вішати свої речі на крани, труби, не сідайте на комунікації та не опирайтеся на них.

Подбайте про свою безпеку: не ігноруйте сигнали повітряної тривоги та спускайтеся у підготовлене для сховку укриття.